Како да имате WhatsApp на Apple Watch

Се чини дека чекањето да може да се користи WhatsApp на Apple Watch. Човек дури и не се сеќава кога Телеграм ја лансираше својата апликација за Apple Watch и Сепак, најважната апликација за инстант пораки во светот се спротивставува на тоа да има верзија што може да се користи на часовникот на Apple.

Како и да е, на секое чекање има крај, па дури и ако е неофицијално, веќе имаме решение да можеме да користиме WhatsApp на Apple Watch. Тестиравме WhatchUp, апликација што ќе ви овозможи да читате пораки, да гледате фотографии и да испраќате пораки на WhatsApp од вашиот Apple Watch. На ова видео ви покажуваме како да ја конфигурирате и користите оваа апликација.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Тоа е платена апликација, но сигурно за многумина се компензира во замена за можноста да се користи WhatsApp на Apple Watch. Нема трик или измама, што прави е да инсталира WhatsApp Web на вашиот часовник, да мора да скенира QR-код и сè за да работи. Конфигурацијата не е комплицирана следејќи ги упатствата наведени во апликацијата и часовникот, исто како што покажуваме на видеото.

Откако ќе се конфигурира, неговата употреба е прилично интуитивна. Beе имате пристап до сите разговори што ги имате на WhatsApp, иако ако некои содржат многу пораки, тие може да не бидат прикажани во целост. Тоа навистина не е недостаток, бидејќи се сомневам дека некој ќе се посвети на навигацијата по пораките на Apple Watch. Апликацијата ја извршува својата работа совршено: можете да прегледувате пораки, вклучително и слики и да испраќате пораки со гласовно пишување, ракопис или емоции. Патем, ако имате проблеми со јазикот, од апликацијата ви кажуваат како да го смените во онаа што ја сакате. Додека чекаме официјалната апликација да пристигне на Apple Watch, ова е добро решение.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

19 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рики Гарсија dijo

  Апликацијата сè уште е во продавницата за апликации, во написот што го прочитав дека не е

 2.   Педро dijo

  Тоа е вистина. Чини 2,29 €.

 3.   Pablo dijo

  Дали овие видови апликации се безбедни?

  Благодарам

 4.   Pablo dijo

  Тие му даваат 2,4 од 4

 5.   Сера dijo

  Велите дека на апликацијата taking одзема време за да стигнете до часовникот, но заборавате дека нема ниту апликација за ipad или компјутер. Без сомнение, whatsapp ја користи неговата корисничка база не за неговиот квалитет, за тоа е веќе телеграма.

 6.   ovови dijo

  Нема да го скенира qr-кодот

  1.    Рики Гарсија dijo

   Чини работа, но тој го чита со оддалечување малку повеќе од сметката

 7.   Рики Гарсија dijo

  Гледам дека постои друга алтернатива што се вика whatschat, не знам дали некој ги испробал двете опции која ќе работи подобро, јас сега имам гледање и да одам на втора верзија не е лошо

 8.   Јоанкор dijo

  Јас го инсталирав, но има многу проблеми, се исклучува и разговорите на часовникот не се ажурирани (Apple Watch 3), за да се поврзете понекогаш не, затоа го вратив и побарав враќање на Apple. И веќе ми направија враќање, фала богу !!!

 9.   францин dijo

  Дали имате можност да испраќате аудио формати директно? Не сакам диктат, и ако можеш да слушаш аудио од часовникот, дали некој веќе го пробал тоа? Благодарам

  1.    Ариел dijo

   Како побаравте враќање на средството? кои причини ги наведовте

  2.    Луис Падилја dijo

   Не можам да го сторам тоа

   1.    Јоанкор dijo

    Goе влезете во хаче, ја добивате таа лента со дебело црево reportaproblem dot apple dot com (го кажувам вака затоа што претпоставувам дека вистинските врски се забранети, иако не се официјални)
    потоа се најавувате, ја барате апликацијата што сакате да ја вратите и отворете паѓачко паѓање што кажува неколку опции, изберете оној што вели дека сакате да ја вратите апликацијата и voila. (имате 14 дена да се вратите)

 10.   Ариел dijo

  Тоа е глупости. Тоа не функционира. Се исклучува цело време, не синхронизира ... ѓубре

 11.   Клаудиоксв dijo

  Не работи, не купувајте го, не се инсталира на целиот Apple Watch, затоа не се поврзува. Нецелосни информации

  1.    Клаудиоксв dijo

   Точен и обемен коментар: После душкање, го искористив едноставниот метод што го рестартирав iPhone и таму е инсталиран и се појавува на Apple Watch.

 12.   Рики Гарсија dijo

  Пробав гледање и часовник и можам да кажам дека последниот работи подобро и инвеститорот постојано ги ажурира со подобрувања

 13.   RAE dijo

  Сè додека не прочитав Апел

  1.    Луис Падилја dijo

   Се нарекува „ерата“. Ви благодарам многу, го коригирам.