Widgetsmith 2.0 се измислува повторно со претходно вградени графички контроли за iOS 14

Ажурирањето на Виџетсмит носи интересни вести

На Додатоци тие беа и ќе продолжат да бидат една од најважните атракции на iOS 14. Пристигнувањето на многу помоќни прилагодувања на почетниот екран на нашите уреди е промена во ДНК на Apple што со децении некои корисници се обидуваа да ја пронајдат. Покрај тоа, прилагодувањето не пристигна само природно, туку апликации како што се Виџетсмит кои му овозможуваат на корисникот широк спектар на можности. Со верзија 2.0 од оваа апликација што ја знам ја зголемува прилагодливоста и создавањето нови и повеќе визуелни додатоци за iOS 14.

Повеќе претходно вградени графички контроли со новата верзија на Виџетсмит

Здраво на Виџетсмит верзија 2.0! Ова е големо ажурирање за начинот на конфигурирање на вашите додатоци. Наместо да бара од вас да го конфигурирате секој ваш додаток поединечно, Виџетсмит сега доаѓа со широк спектар на претходно дизајнирана естетика вклучена во апликацијата. Се разбира, сè уште можете да ги прилагодите како и да сакате, но сега имате одлична почетна точка за почеток.

Неколку часа по лансирањето на iOS 14, апликацијата Виџетсмит се појави во App Store и десетици илјади корисници налетаа на неа и започнаа да ја дизајнираат и организираат својата отскочна штица со додатоци. Високото прилагодување на оваа апликација е највисокиот скапоцен камен за доаѓањето на толку важна промена во iOS 14.

Додатоците пристигнуваат кај Player Casting Podcast
Поврзана статија:
Кастро Podcast Player ги лансира своите графички контроли компатибилни со темниот режим за iOS 14

La Виџетсмит верзија 2.0 ја носи апликацијата до нов концепт: однапред дизајнирани додатоци. Корисникот сега може да започне од целосно прилагодливи преддефинирани додатоци со кои може да зема идеи или да ја прилагодува постојната содржина според преференциите на корисникот. Покрај тоа, А. Избор на боја RGB / HEX да ги најдеме нашите омилени бои ако го знаеме нивниот код во кој било од овие модели.

Од апликацијата, тие исто така најавуваат пристигнување на тематски додатоци во идните надградби за да ги подготват нашите уреди со доаѓањето на Божиќ. Всушност, оваа нова верзија 2.0 носи со себе графички контроли во форма на теми, да ги задржиме хомогени на нашиот почетен екран на iOS 14.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.