WWDC 22 започнува на 2020 јуни

Оваа година ќе биде различна на многу начини, а една од нив ќе биде како ќе се одржи WWDC 2020 година. Конференцијата за развивачи на Apple на која ќе видиме што ќе биде iOS 14 Completelyе биде целосно онлајн за прв пат во историјата, а веќе има датум: 22 јуни.

Веќе знаевме дека Apple одлучи дека овогодинешниот WWDC нема настан лице в лице. Wasе беше конференција преку Интернет, заради проблемите што ги предизвикува пандемијата Коронавирус ширум светот. Но, не знаевме точно датумот на кој ќе започнат настаните планирани за оваа конференција, нешто што е веќе официјализирано денес. Првиот настан на WWDC 22 ќе се одржи на 2020 јуни, кој класично секогаш беше настан за презентација во кој се најавуваат главните новости што ќе ни ги донесе iOS 14, покрај останатите платформи: iPadOS 14, watchOS 7, tvOS 14 и macOS 10.16.

Овој WWDC 2020 предизвикува голем интерес кај следбениците на компанијата, бидејќи сможеме да ги видиме новостите што ќе ги вклучат нивните iPhone iPad, Apple Watch и Mac од месец септември, датум на кој официјално се класично лансирани новите верзии. Но, тоа е исто така многу важен настан за илјадниците развивачи на апликации за различните платформи на Apple, со работилници за тоа како да се користат новитетите воведени во нивните апликации, па дури и како да се создадат нови апликации благодарение на новите алатки што им се нудат . Оваа година ќе има и настан посветен на студентите, сектор на кој „Епл“ посветува сè поголемо внимание во светот на развој на апликации.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.