Apple mund të jetë duke punuar në një karikues të dyfishtë USB-C 35W

Mbushës USB-C

Apple mund të jetë duke përgatitur një aksesor të ri për të lançuar në një afat të shkurtër. Ndërsa 9to5mac ishte në gjendje të regjistronte në një dokument nga ekipi mbështetës i Apple (të cilin e tërhoqi menjëherë), Kompania Cupertino ndau informacione rreth një karikuesi të dyfishtë USB-C 35W. Kjo sugjeron që Apple ka diçka në gatishmëri për të.

Sipas postimit të 9to5mac, faqja e mbështetjes së Apple përfshinte tekstin e mëposhtëm në lidhje me lëshimin e afërt të përshtatësit të karikimit:

Përdorni përshtatësin e energjisë USB-C me dy porte Apple 35W dhe një kabllo USB-C (nuk përfshihet) për të karikuar pajisjen tuaj. Lidhni një kabllo USB-C me ndonjë nga portat e përshtatësit të rrymës, zgjasni prizat e rrymës (nëse është e nevojshme), më pas futeni përshtatësin e rrymës fort në prizën e murit. Sigurohuni që priza të jetë lehtësisht e aksesueshme për ta shkëputur atë. Lidheni anën tjetër të kabllit në pajisjen tuaj.

Megjithëse dokumenti u hoq menjëherë nga Apple nga faqja e saj e internetit, mund të jetë hera e parë që kompania ka hyrë në botën e karikuesve të dyfishtë Lloji USB-C. Në teori, duhet të jetë shumë i përshtatshëm për udhëtime ose në shtëpi që të mund të karikoni dy pajisje në të njëjtën kohë me një prizë të vetme. Dy iPhone, dy iPad ose kombinimi i tyre me disa AirPods.

Specifikimet e ngarkuesit të shfaqur ishin si më poshtë:

  • hyrje: 100–240V /1.0A
  • (USB-PD) Dalja 1 ose 2: 5VDC/3A ose 9VDC/3A ose 15VDC/2.33A ose 20VDC/1.75A

Dalja 35 W do të thotë që dy pajisje mund të karikohen në të njëjtën kohë dhe njëra prej tyre, për shembull iPhone, me karikim të shpejtë, duke qenë një aksesor shumë i plotë për ata përdorues që kanë nevojë për atë shtesë në bateritë e tyre çdo ditë në mënyrë të shkathët.

Ky produkt mund të funksionojë gjithashtu në favor të Apple pasi aksesorët e tjerë më të shtrenjtë nuk janë shitur dhe funksionojnë siç pritej dhe përdoruesit kanë zgjedhur alternativa të përparuara teknologjikisht të palëve të treta. Një produkt i tillë mund të ndihmojë Apple të rifitojë pjesën e tregut në karikimin e aksesorëve.

Nuk e dimë se kur do të dalë në shitje ky karikues i dyfishtë, ajo që jemi të sigurt është se është një bast i madh nga Apple dhe një aksesor funksionaliteti i të cilit është shumë i gjerë dhe që, pa dyshim, shumë përdorues presin ta përdorin në ditët e tyre.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.