Ekipi editorial

Në iPhone Actualidad kemi mbi 10 vjet raportimi i përditshëm për gjithçka që lidhet me Apple, në formën e lajmeve, udhëzimeve, analizave, vlerësimeve, aplikacioneve, sigurisë dhe shumë më tepër pa harruar kurrë objektivitetin, i cili na ka lejuar të bëhemi një nga bloget më të lexuara spanjisht-folëse në lidhje me Apple.

Ekipi i iPhone aktualidad përbëhet nga një ekip prej botues me përvojë të gjerë në produktet e Apple. Në fakt, shumë prej nesh vazhdojnë ta mbajnë iPhone-in e parë si ari në një leckë. Në blogun tonë ju mund të gjeni një zgjidhje për çdo problem, sa të çuditshëm mund të duket, përmes seksionit tonë tutorial. Nëse nuk mund ta gjeni, mund të kontaktoni njërin prej nesh në mënyrë që së bashku, të përpiqemi të gjejmë një zgjidhje.

Ju gjithashtu mund të gjeni analiza të plota, përmes kanalit tonë YouTube, të të gjitha produkteve që Apple nxjerr në treg çdo vit. Përveç kësaj, ne gjithashtu analizojmë fillimet e terminaleve më të rëndësishëm në konkurrencën e drejtpërdrejtë nga Apple, duke bërë krahasime dhe analizuar pikë për pikë avantazhet dhe disavantazhet ... pa humbur paanësinë në çdo kohë.

Ekipi editorial i Actualidad iPhone përbëhet nga një grup i Ekspertët e iPhone nga Apple.

Nëse edhe ju dëshironi të jeni pjesë e ekipit iPhone të Actualidad, plotësoni këtë formular

Koordinatori

 • Louis Padilla

  Bachelor i Mjekësisë dhe Pediatër nga profesioni. Përdorues i Apple që nga viti 2005, kur bleva iPod nano tim të parë. Që atëherë, të gjitha llojet e iPhone, iPad, Mac, AirPod, Apple Watch kanë kaluar nëpër duart e mia ... Sipas zgjedhjes ose domosdoshmërisë, unë kam mësuar gjithçka që di bazuar në orët e leximit, shikimit dhe dëgjimit të të gjitha llojeve të përmbajtjes përkatëse me Apple dhe kjo është arsyeja pse më pëlqen të ndaj përvojat e mia në blog, në kanalin YouTube dhe në Podcast.

Redaktorët

 • Miguel Hernandez

  Redaktor, geek dhe adhurues i "kulturës" Apple. Siç do të thoshte Steve Jobs: "Dizajni nuk është vetëm pamja, dizajni është mënyra se si funksionon". Në 2012 iPhone im i parë ra në duart e mia dhe që atëherë nuk ka asnjë mollë që më ka rezistuar. Vazhdimisht duke analizuar, testuar dhe parë nga një këndvështrim kritik atë që Apple ka për të na ofruar si në nivelin e harduerit dhe softuerit. Larg nga të qenit "fanboy" i Apple më pëlqen t'ju tregoj sukseset, por më shumë i shijoj gabimet. Në dispozicion në Twitter si @ miguel_h91 dhe në Instagram si @ MH.Geek.

 • Angel Gonzalez

  Të apasionuar pas teknologjisë dhe gjithçkaje që lidhet me Apple. IPod Touch ishte pajisja e parë nga Big Apple që kaloi nëpër duart e mia. Pastaj u pasua nga disa gjenerata iPad, një iPhone 5, një iPhon 6S Plus ... Tinkering me pajisje, duke lexuar shumë dhe trajnim në Apple dhe thelbi i saj si një kompani më kanë dhënë përvojë të mjaftueshme për të treguar dita ditës dhe largimet e produkteve të Apple për disa vite tani.

 • Karim Hmeidan

  Përshëndetje! Unë fillova në botën e Apple me një iPod Shuffle, gjithçka ishte e mrekullueshme, mundësia të të befasoja me këngë të rastit që i përfshi në listën e leximit iTunes. Pastaj erdhi një iPod Nano, një iPod Classic dhe iPhone 4 ... I hipnotizuar nga ekosistemi Cupertino gjeta vendin tim në Actualidad iPad, pas kësaj ne bëmë kapërcimin tek Actualidad iPhone me një ekip të shkëlqyeshëm me të cilin unë ndaja "geek" "e Cupertino, dhe me të cilin unë vazhdoj të mësoj çdo ditë. Shkëputeni? Po, por me një vegël Apple

 • Toni Cortes

  Apple krijon pajisje për ta bërë jetën tonë më të lehtë. Por është një univers në zhvillim e sipër, dhe gjithmonë më pëlqen të jem i azhurnuar. Unë jam i ngazëllyer për të mësuar dhe praktikuar përvoja të reja me manzanitas e mia dhe t'i ndaj me lexuesit. I lidhur me universin e krijuar nga Jobs, që kur Apple Watch im më shpëtoi jetën.

 • Aleks Vicente

  Lindur në Madrid dhe inxhinier i telekomunikacionit. Unë jam një adhurues i teknologjisë dhe veçanërisht i gjithçkaje që lidhet me Apple. Që kur doli iPod dhe më vonë iPhone, unë kam ngatërruar botën me Apple, duke konfiguruar dhe zbuluar se si të organizoj një ekosistem të tërë, ku të gjitha produktet e mia mund të ndërlidhen.

 • Manuel Alonso

  Adhurues i teknologjisë dhe Apple në veçanti. Së bashku me MacBook Pro, iPhone (dhe iPad), është shpikja më e madhe e njeriut pas zjarrit. Ju gjithashtu mund të më lexoni në Unë jam nga Mac.

Ish-redaktorët

 • Salla Ignatius

  Përpjekja ime e parë në botën e Apple ishte përmes një MacBook, "të bardhët". Menjëherë pas kësaj, bleva një iPod Classic 40 GB. Vetëm në vitin 2008 bëra hapin tek iPhone me modelin e parë të lëshuar nga Apple, gjë që më bëri të harroj PDA-të. Unë kam qenë duke shkruar lajme iPhone për më shumë se 10 vjet. Gjithmonë më ka pëlqyer të ndaj njohuritë e mia dhe çfarë mënyre më të mirë sesa iPhone i Actualidad për ta bërë atë.

 • Jordi Gimenez

  Jam i apasionuar pas gjithçkaje që ka të bëjë me teknologjinë dhe të gjitha llojet e sporteve. Unë fillova me këtë nga Apple shumë vite më parë me iPod Classic - kushdo që kurrë nuk kishte një nga ata që të ngrinin dorën e tyre - më parë ai tashmë ishte duke u kujdesur me të gjitha veglat teknologjike që mundi. Përvoja ime me Apple është e gjerë, por ju jeni gjithmonë gati të mësoni gjëra të reja. Në këtë botë, teknologjia përparon me të vërtetë të shpejtë dhe me Apple nuk është përjashtim. Që nga viti 2009, kur 120 GB iPod Classic erdhi në duart e mia, interesi im për Apple u zgjua dhe tjetri që erdhi në duart e mia ishte iPhone 4, një iPhone që nuk ishte më i lidhur me një kontratë me Movistar dhe deri më tani se pothuajse çdo vit shkoj për modelin e ri. Përvoja këtu është gjithçka dhe në më shumë se 12 vjet që kam qenë me produktet e Apple mund të them se njohuritë e mia janë fituar në bazë të orëve dhe orëve. Në kohën time të lirë shkëputem, por vështirë se mund të largohem shumë nga iPhone dhe Mac-i im. Ju do të më gjeni në Twitter si @jordi_sdmac

 • Paul Aparicio

  Unë i dua pajisjet elektronike, dhe veçanërisht ato të markës Apple. Varësia ime e madhe është të dëgjoj të gjitha llojet e muzikës në iPhone tim, për shkak të cilësisë së tij të shkëlqyeshme të zërit, edhe pse më pëlqen gjithashtu të provoj aplikacione të ndryshme që mund të jenë të dobishme në një moment.

 • Gonzalo R.

  Arkitekt dhe geek, i apasionuar pas internetit, teknologjive të reja dhe botës së Apple. Unë vazhdimisht shkruaj dhe mësoj për evolucionin e iPhone dhe gjithçka që lidhet me këtë markë, të cilën gjithmonë jam duke e dokumentuar.

 • Paul Ortega

  Gazetar i specializuar në iPhone. Unë udhëtoj nëpër botë duke zbuluar pajisje të reja nga kjo markë e shkëlqyeshme, me të cilat është e mundur të bësh gjëra të mahnitshme dhe të kesh një jetë më të lehtë.

 • Luigji i varkës

  Dashnori i teknologjisë Apple që kërkon të ndajë njohuri dhe të mësojë nga të tjerët. Mundohem të vë pasion në gjithçka që bëj, kështu që shpresoj që këshillat e mia t'ju ndihmojnë të përmirësoni përvojën tuaj me iPhone tuaj.

 • Imazhi i mbajtësit të vendndodhjes së Cristina Torres

  Aktualisht unë jam i përkushtuar në botën e blogerëve dhe organizimin e ngjarjeve. Unë e dua internetin, dhe gjithashtu gjithçka që ka të bëjë me Apple. Më pëlqen të mësoj truket e reja të iPhone, kështu që shpresoj të zbuloj të gjitha truket që mund të gjeni në smartphone-in tuaj.

 • Jose Alfocea

  Gjithmonë të etur për të mësuar dhe dhënë mësim. Më pëlqen të raportoj për gjithçka që di, dhe kjo, shtuar me faktin se jam gjithmonë e azhurnuar në iPhone, më ndihmon të komunikoj më mirë lajmet e kësaj marke.

 • Carmen rodriguez

  Pasioni im për teknologjinë lindi me Apple dhe zë rrënjë tek unë disa vjet më parë dhe tani nuk mund të ndaloj së mësuari dhe të dëshiruari më shumë. Për këtë arsye, unë shkruaj për të informuar në lidhje me lajmet më të mira të iPhone dhe pajisjeve të tjera të markës me përvojën dhe njohuritë e mia.

 • Naço aragoneze

  Unë jam prekur nga dashuria për teknologjinë Apple, një markë në të cilën kam përvojë të gjerë, si në përdorimin e pajisjeve ashtu edhe në dokumentacionin për produkte të tilla si iPhone. Unë jam gjithmonë i azhurnuar për të shkruar raportet dhe lajmet më të mira.

 • Carlos Sanchez

  Shkencëtar kompjuteri, një përdorues i iOS që nga fillimi i tij dhe një përdorues Mac për më shumë se pesë vjet. Më pëlqen të udhëtoj, por gjithmonë me iPhone tim për të raportuar në mënyrën më rigoroze të mundshme, dhe për të bërë fotot më të mira që mund të bëhen me një smartphone.

 • Ruben gallardo

  Shkrimi dhe iPhone janë dy nga pasionet e mia. Dhe që nga viti 2005 kam fatin t’i kombinoj. Më e mira nga të gjitha? Unë vazhdoj të kënaqem si ditën e parë duke folur për çdo risi që Apple sjell në treg për telefonat iPhone.

 • Aleks Ruiz

  Adhurues i teknologjive të reja dhe përdorues i iOS dhe OSX. Sigurisht, unë jam një adhurues i Apple dhe kjo është arsyeja pse unë shkruaj në këtë revistë në mënyrë që lexuesit të jenë të vetëdijshëm për lajmet më të mira të iPhone.

 • Juan Colilla

  Unë jam një djalë që e do botën Apple. Më pëlqen të mësoj për sa kohë që bëhet fjalë për lëndë që më pëlqejnë ose kanë rëndësi. Prandaj, në artikujt e mi do të gjeni gjëra që do të jenë të dobishme në ditën tuaj me iPhone tuaj.

 • Alvaro Fuentes

  Gazetar i apasionuar pas veglave dhe telefonisë mobile. Unë gjithmonë qëndroj i informuar për iPhone, iPad, Apple Watch dhe MacBook Pro, kështu që qëllimi im është që të gjithë lexuesit të jenë të vetëdijshëm për lajmet.

 • Cesar Bastidas

  Që i vogël kam qenë i apasionuar pas teknologjisë dhe gjithçkaje që mund të arrijmë nëpërmjet saj. Jam trajnuar si inxhinier sistemesh në ULA në Venezuelë dhe aktualisht po shkruaj përmbajtje teknologjike dhe për Amazon. Unë aspiroj të vazhdoj të rritem dhe të mësoj të jem një shkrimtar më i mirë çdo ditë.