Apple sot lëshoi ​​betën e dytë publike të OS X 10.11.4

Kapiten

Këtë pasdite (në Spanjë) Apple ka lëshuar beta e dytë publike e iOS 9.3. Ky version i iOS do të jetë plot me ndryshime të rëndësishme që, me siguri, do të bëjnë që shumë përdorues të azhurnohen pa menduar dy herë, megjithëse nuk ka gjasa që ata të tërheqin vëmendjen e më shumë adhuruesve të jailbreak. Në fakt, risia më e shquar e iOS 9.3 mund të arrihet me jailbreak duke instaluar shkulje F.luksi. Në të njëjtën kohë me betën e dytë publike të iOS 9.3, Apple ka lëshuar një tjetër beta të dytë publike të një versioni që bën kontrast për nga lajmet me versionin tjetër të iOS. Eshte per OS X 10.11.4.

Ne nuk jemi të paktë përdoruesit që kanë ndjenjën se shumë beta po lëshohen për sistemet operative Apple. Kjo ndjenjë është më e ekzagjeruar në versionet e OS X, ku azhurnimi pas azhurnimit duhet të themi atë që më pak doni të dëgjoni: ky azhurnim përfshin përmirësime të qëndrueshmërisë dhe besueshmërisë dhe rregullimet e defekteve në kod. Kjo është, si në versionin e mëparshëm, arsyeja e vetme pse, me sa duket, ata do të lëshojnë El Capitan OS X 10.11.4.

Por gjithmonë mund të gabojmë, siç na ka ndodhur tashmë me lëshimin e iOS 9.2.1. Ky version i iOS do të ishte një zhgënjim i madh për të gjithë përdoruesit, por ndjenja ishte unanime se sistemi ishte bërë më i rrjedhshëm dhe i besueshëm, kështu që në fund, më pak ishte më shumë. Kjo ishte veçanërisht e dukshme në pajisjet më pak të reja, të tilla si iPhone 4S, të cilin ne kujtojmë se është një pajisje që u lëshua në vitin 2011.

Për momentin është shumë e vështirë të dihet se kur ata do të lëshojnë OS X 10.11.4 por, duke parë atë që kemi parë, duket se nuk është diçka për të cilën duhet të shqetësohemi. Nëse keni vendosur ta instaloni këtë beta të ri dhe keni vërejtur një përmirësim, mos hezitoni të lini ndjenjat tuaja në komente.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  iOS 4.x, 5.x dhe 6.x i iOS-të e tjerë janë mbeturina.
  Flisni një me një iphone 4s që me ios 5.x punon më shpejt dhe më mirë se dita e parë!