Vendosim në provë Xiaomi Mi 20.000mAh, baterinë e jashtme më të mirë dhe të pashtershme për pajisjet tuaja

power bank xiaomi

Bateria e smartphone-it tonë nuk është as e gjerë, as tepër e qëndrueshme, megjithëse marrëdhënia midis performancës dhe konsumit të një iPhone është shumë e mirë (e cila konkludon se iPhone është shumë efikas), kapaciteti i ulët i baterisë së tij na bën jetojnë praktikisht të ngjitur në mure.

Dhe kjo është diçka që kompanitë e tjera si Samsung tashmë kanë përfituar në fushatat e tyre reklamuese, Përdoruesit e iPhone janë "huggers mur", na duhet një prizë afër ose nuk kemi një ditë të tërë baterie (nëse nuk përdorim shumë pak pajisjen tonë ose kemi një version "Plus").

Ky problem, sidoqoftë, përfundon nga momenti kur marrim a bateri e jashtme, dhe më shumë nëse është inteligjent, me cilësi, ka karikim të shpejtë dhe kapacitet për të qenë në gjendje të pyesni prizat tona shumë të dashura për ca kohë për veten tonë.

Preciselyshtë pikërisht për këtë bateri që unë vij të flas me ju sot, për mendimin tim, bateria e jashtme më e mirë në treg, Xiaomi Mi 20.000mAh.

kapacitet

power bank xiaomi

Një nga karakteristikat kryesore të këtij produkti është kapaciteti i tij i madh, me 20.000mAh na lejon (dhe do të më lejojë) të mbajmë deri në 4 ose 5 ditë përdorimi intensiv të smartphone-it tonë pa pasur nevojë të kalojmë përmes një spine, dhe kur them përdorim intensiv është përdorim i vazhdueshëm; regjistrimi i videos, fotografitë, përdorimi i GPS, navigimi nga 4G, përdorimi i Bluetooth, ekrani me shkëlqim maksimal, me pak fjalë, një përdorim që zbërthen atë efikasitet të çmuar të iPhone-it tonë të çmuar dhe që bateria Xiaomi mund të kompensojë përsëri me aftësinë e karikimit deri në 8 herë pajisjen tonë.

Karikim i shpejtë

Xiaomi Mi 20.000mAh Por kaq shumë kapacitet sjell një problem të madh, rimbushjen e tij, dhe ky problem zhduket falë përfshirjes së çipit të fundit të kontrollit të Texas Instruments (një kompani veterane dhe me reputacion të Amerikës së Veriut e njohur për prodhimin e saj gjysmëpërçues), ky mikroprocesor ju jep mundësinë e karikimit 11.000mAh në vetëm 3 orë, pa dyshim një shpejtësi marramendëse që do të na lejojë të vazhdojmë gjithnjë, me vetëm 7 orë do të kemi baterinë plotësisht të ngarkuar.

Siguri

Xiaomi Mi 20.000mAh

Një nga aspektet më të rëndësishme gjatë blerjes së këtij lloji të aksesorëve, ky dhe kapaciteti janë aspekte vendimtare në këto pajisje, dhe kjo është se ka bateri deri në 40.000mAh në internet për më pak se 20 €, problemi është se ato janë më të lira kostot e saj të prodhimit duke mos integruar përbërës që sigurojnë sigurinë e baterisë në fjalë ose pajisjeve që janë të lidhura me to, dhe pasojat e lidhjes së një pajisje 900 € me një bateri 20 € mund të jenë katastrofike, duke çuar në dëmtime të pariparueshme në iPhone dhe lënia e këtij lloji të dëmtimit jashtë garancisë që Apple ofron.

Me Xiaomi PowerBank ky aspekt është plotësisht i garantuar dhe nuk përfshin asgjë më shumë dhe asgjë më pak se nëntë shtresa të sigurisë që garantojnë funksionimin korrekt të baterisë dhe një mbrojtje të shkëlqyeshme të çdo pajisjeje të lidhur me të, në këtë mënyrë sigurohemi që të mos u shkaktojmë ndonjë dëm pajisjeve tona të shtrenjta.

Dizajn

Xiaomi Mi 20.000mAh

Bateritë Xiaomi zakonisht janë të mbuluara me një pllakë metalike për të dhënë atë ndjenjë të cilësisë që shoqëron gjithmonë këtë markë (një ndjenjë që nderon produktet e saj), megjithatë ky produkt është përjashtim, dhe duke pasur parasysh kapacitetin ata janë përpjekur të zvogëlojnë madhësinë dhe peshën e kjo bateri në shprehjen e saj minimale, duke ruajtur kështu një dizajn tërheqës dhe të hijshëm dhe rezistencë më se të mjaftueshme për të mbrojtur një produkt si ky.

Zorrë e saj është bërë nga eko-miqësore plastike rezistent ndaj goditjeve, gërvishtjeve dhe nxehtësisë, duke parandaluar kështu që një burim i jashtëm i nxehtësisë të dëmtojë baterinë, dhe sikur të mos mjaftonte kjo, përbëhet nga dy fytyrat e saj (sipërme dhe të poshtme) në lehtësim, pikat e vogla plastike i japin asaj një prekje origjinaliteti tek ky produkt dhe parandaloni që të rrëshqasë lehtë, e gjithë kjo lejon që ky produkt të peshojë vetëm 338 gram, duke qenë kështu i lehtë për tu transportuar dhe duke e bërë atë produktin perfekt për çdo përdorues.

Si krem ​​mbi tortë ajo ka tre porta, dy prej tyre USB-A dhe një MicroUSB OTG, kjo e fundit ndodhet në qendër të pjesës së përparme të saj dhe përdoret për të karikuar baterinë e brendshme.

Sistemi i tarifimit inteligjent

Xiaomi Mi 20.000mAh

Bateria Xiaomi ka një sistem inteligjent i karikimit i cili rregullon automatikisht fuqinë e daljes, tensionin dhe amperacionin bazuar në pajisjen që lidhet dhe nevojat e saj.

Bateria është e aftë të zbulojë se çfarë lloj pajisje po karikojmë dhe cilat vlera karikimi i përshtaten më mirë nevojave të saj për të transmetuar energjinë sa më shpejt dhe me efikasitet të jetë e mundur, pasi pajisja të karikohet plotësisht. bateria fiket automatikisht dhe në mënyrë inteligjente (pasi ka dy dalje) për të shmangur mbingarkesën e pajisjes, kështu që nuk duhet të shqetësohemi nëse e lëmë telefonin tonë të lidhur me të brenda natës, ai do ta shkëputë kur telefoni të ketë arritur kapacitetin e tij maksimal.

Në rast se kjo nuk ju ka tërhequr vëmendjen akoma, kjo bateri është në gjendje të karikojë MacBook-un e ri, thjesht duhet të marrim kabllon e karikimit të USB-së A në USB të tipit C dhe ta lidhim MacBook me baterinë kur na duhet, ajo do të rregullohet parametrat e tij automatikisht për të ngarkuar në mënyrë të sigurt laptopin tonë kudo që na nevojitet.

çmim

Xiaomi Mi 20.000mAh

Çmimi është ndoshta një nga aspektet më të mira të tij, dhe kjo është vlera e tij në treg është 30 €, një çmim shumë konkurrues siç është mësuar të ofrojë kjo markë, "lajmi i keq" është se Xiaomi nuk shet zyrtarisht në Evropë, megjithatë ne mund ta marrim atë në një dyqan të besuar që shet këtë lloj produkti të importuar, kësaj here unë kam blerë nga Gearbest, ku unë kam blerë më parë dhe ata kanë fituar besimin tim duke më dërguar produkte origjinale (ka dyqane që shesin produkte jozyrtare, ju e dini që Kina vuan shumë nga imitimet).

Përfundim

rekuizitë

 • Bateri me kapacitet të lartë.
 • 9 shtresa sigurie mbrojnë pajisjet tuaja vazhdimisht.
 • Dizajni i tij është ekologjik, i rehatshëm dhe lehtësisht i transportueshëm.
 • Peshon vetëm 338 gram.
 • Ka 2 porta USB-A me dalje inteligjente.
 • Karikim i shpejtë me cilësi të lartë, 11.000mAh në vetëm 3 orë, karikim i plotë në 7 orë.
 • Mbyllja automatike për të shmangur mbingarkesat (si të pajisjeve ashtu edhe të vetë baterisë).
 • Çmim shumë konkurrues.
 • Vlera e madhe për çmimin.

Contras

 • Mund të duhet deri në 1 muaj për të arritur nga Kina.
 • Udhëzime në kinezisht.
 • Vetëm në të bardhë.
 • Vetëm 4 LED për të përcaktuar baterinë e mbetur (25, 50, 75 ose 100%).

Mendimi i redaktorit

Xiaomi Mi 20.000mAh
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
 • 100%

 • kapacitet
  Redaktori: 100%
 • Siguri
  Redaktori: 100%
 • Dizajn
  Redaktori: 100%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 100%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 100%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

16 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Andrew_Lnd dijo

  Kontribut i madh, për të zgjidhur një problem që shumë prej nesh kanë. Për disa muaj planifikoj të rinovoj iPhone tim ... por kam një pyetje, a është në përputhje me iPhone 4s? Faleminderit shume.

  1.    Juan Colilla dijo

   Plotësisht i pajtueshëm me çdo pajisje që karikohet me një kabllo USB

 2.   Oferta Mosquera dijo

  Mirëmëngjes, a mund të ndani lidhjen Gearbest për ta blerë?

  1.    Juan Colilla dijo

   Sigurisht, mund të klikoni në butonin e blerjes ose të ndiqni këtë lidhje: http://m.gearbest.com/iphone-power-bank/pp_263761.html ^^

 3.   ezedemartiis dijo

  Përshëndetje, unë jetoj në Argjentinë, por kam dikë që ta sjellë nga Spanja. Për spanjollët, si është faqja TechnoSpain? Ata e shesin atë, por nuk e di nëse duhen besuar apo nëse është me të vërtetë bateria origjinale.

  Faleminderit!!!

  1.    Juan Colilla dijo

   Epo, sinqerisht, është hera e parë që unë dëgjoj emrin e asaj faqe në internet, për atë arsye (mos u ofendoni) Unë kam fshirë lidhjen në komentin tuaj, më shumë se gjithçka, sepse unë kurrë nuk kam blerë atje dhe është cez-i i parë që lexova emrin tuaj, dhe preferoj të mos rrezikoj që dikush ta blejë atë dhe të marrë një imitim, çmimi varion rreth 3 € midis tyre dhe GearBest, kështu që nuk e di në çfarë mase ia vlen, nëse dikush dëshiron rrezikojeni, ata mund ta bëjnë këtë, nga ana ime unë kam komentuar vetëm produkte Xiaomi në Gearbest dhe pasi që ata kanë provuar të jenë autentike është i vetmi që unë besoj

   Shpresoj se i jam përgjigjur pyetjes tuaj, përshëndetje 😀

  2.    Juan Colilla dijo

   Ju lutemi, nëse nuk e keni verifikuar personalisht origjinalitetin e produkteve të shitura në një faqe në internet, mos e publikoni>. <Me produktet e importuara gjithmonë duhet të ecni me këmbë plumbi !! Rekomandimi im është Gearbest, siç ju kam thënë tashmë më parë është kryesisht nga përvoja ime personale

   1.    ezedemartiis dijo

    Faleminderit shumë Juan për përgjigjen tuaj! Do ta porosis në GearBest. Dhe më vjen keq për lidhjet, ishte vetëm për të arritur në lidhjen e shitjes.
    Përshëndetje!

    1.    Juan Colilla dijo

     Nuk ka problem, ju kuptoj, ne jemi këtu për ato që ju nevojiten

 4.   ezedemartiis dijo

  Ka edhe nga GeekVida, por te njejtet, nuk e di sa te besueshem jane .. (me falni per komentin e dyfishte).

  A rekomandoni ndonjë nga të dy? Apo më mirë ta porosisni në GearBest?

 5.   Miguel dijo

  Çfarë kontributi të madh !!

  Një pyetje A ngarkon edhe ajrin e macbook?

  Përshëndetje dhe Faleminderit

  1.    Juan Colilla dijo

   Faleminderit shumë 😀 Epo, më vjen keq që po ju përgjigjem se nuk është ashtu, ngarkon pajisjet që kanë një kabëll USB të tipit A në çfarëdo që përdorin, MacBook Air megjithatë përdor një kabllo energjie AC në MagSafe, nuk mund të jetë e lidhur me baterinë

 6.   bunbury79 dijo

  A mund të përdoret për një Surface Pro 4?

 7.   Anthony dijo

  shitjet më të mira për të zëvendësuar mbeturinat e baterisë që ka iphone

 8.   soju28 dijo

  Kam 16.000mh xiaomi powerbank, a ka ndonjë mënyrë që të përdoret për të karikuar një laptop?
  Duke marrë parasysh që laptopët nuk karikohen përmes USB, që është prodhimi që ka powerBank. A ka ndonjë lloj kabllo / adaptori nga dalja e powerbank deri në hyrjen e fletores Asus F5.5L (2.1 × 555 mm)?
  Pershendetje dhe faleminderit

 9.   Juan Carlos dijo

  Duke kërkuar në internet zbulova se një celular kinez i quajtur ouitel k6000 pro akuzon 5 minuta karikim jep 2 orë që ndaj video https://www.youtube.com/watch?v=BWVQ… Ature = youtu.be