Dinamik Island: rezultate të drejtpërdrejta sportive falë iOS 16.1

Aktivitetet e drejtpërdrejta të iOS 16

Ka kaluar pak më shumë se një muaj që nga ajo kohë Apple prezantoi iPhone 14 Pro dhe 14 Pro Max të ri me një element të ri aq të njohur në botën e telefonave inteligjentë, pasi është përçarës: Ishulli Dinamik. Në të do të ishim në gjendje të gjenim një mënyrë të re për të bashkëvepruar me iPhone-in tonë, të shihnim statusin e aktiviteteve në sfond për momentin dhe, një nga funksionet më të pritura, të kishim informacione të drejtpërdrejta të aktivitetit (Aktivitete të drejtpërdrejta për Apple) siç janë ngjarjet sportive.

Megjithatë, këto aktivitete të drejtpërdrejta dhe për fatkeqësinë e të gjithë përdoruesve, ata nuk arritën pas prezantimit zyrtar të iOS 16, por Apple e shtyu atë në iOS 16.1. Tani, lëshimi pothuajse i menjëhershëm i këtij versioni të ri të iOS konfirmon se ardhja e Aktiviteteve Live do të arrijë në Ishullin Dinamik (përveç se mund ta keni në ekranin e kyçjes për terminalet që nuk janë 14 Pro dhe Pro Max që kanë të instaluar përditësimin e sistemit operativ.

Gjatë një ndeshje futbolli në La Liga, ne do të jemi në gjendje të shohim rezultatin e ndeshjes që tregojmë në aplikacionin e dedikuar direkt në Dinamik Island, me përditësime të golave ​​për shembull drejtpërdrejt. Do të lejojë gjithashtu ndërveprim me tabelën e rezultateve, ku, për shembull, mund të klikojmë mbi të dhe të shohim kohën e kaluar ose pikat kryesore të ndeshjes.

Për më tepër, kur kyçim pajisjen, do të hapet një njoftim ngjitës në fund të ekranit ku do të kemi rezultatin e ndeshjes, motin ose ngjarjet më të fundit për t'i parë ato në një mënyrë të thjeshtë pa pasur nevojë të hyni në aplikacion. Aktivitetet e drejtpërdrejta do të ndryshojnë padyshim mënyrën se si ndërveprojmë me iPhone-in tonë dhe do të sjellë një eksperiencë krejtësisht të re për përdoruesit e modeleve Pro dhe Pro Max me protagonistin Dynamic Island.

Aktualisht, Aktivitetet e drejtpërdrejta tani mund të testohen me iOS 16.1 beta, duke hapur aplikacionin Apple TV dhe duke klikuar "Ndiq" çdo ngjarje sportive që aktualisht mbështet këtë funksion. Për momentin, është i disponueshëm për MLB për përdoruesit nga SHBA, Kanada, Australia, MB, Brazili, Meksika, Japonia dhe Koreja e Jugut ose për të rishikuar NBA dhe Premier League për përdoruesit nga SHBA dhe Kanada.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.