Video e panjohur e Steve Jobs duke prezantuar kompjuterin NeXT

NeXT-Steve-Jobs

Me siguri ka shumë përdorues që mendojnë se keni parë gjithçka nga Steve Jobs. Nëse ka diçka që unë gjithmonë do ta njoh personalisht në lidhje me ish CEO të Apple, është se ai ishte një komunikues i shkëlqyeshëm, dikush që mund të shiste rërë në shkretëtirë, dikush i aftë të bindte masat e mëdha dhe, sigurisht, investitorët. Prezantime si ajo në të cilën ai paraqiti "tre pajisje" kanë mbetur për historinë: një iPod, një shfletues uebi dhe një celular revolucionar. Ose iPod, MP3 moderne. Por Jobs gjithashtu bëri një karrierë nga Apple dhe TJETRI Ishte një nga projektet që nisi bashkë-themeluesi i kompanisë së mollëve.

Steve Jobs prezantoi kompjuterin NeXT në 1988. Fillimisht, qëllimi i Jobs dhe ekipit të tij ishte që të nisë kompjuterë të përqendruar në arsim dhe biznes, por ata kurrë nuk do ta kishin imagjinuar të ardhmen që i priste. Në fund të vitit 1996, Apple bleu kompaninë për 429 milion dollarë me qëllim për të përmirësuar, duke përdorur NeXTSTEP, Mac OS të momentit. Kjo blerje e solli Jobs përsëri në kompaninë Cupertino, por si këshilltar. Me fjalë të tjera, ishte hapi i parë i kthimit përmes derës së përparme të ish CEO në pozicionin e tij si CEO, por jo para se të bëhej CEO i Përkohshëm.

Punë që paraqesin NeXT

Videoja e prezantimit të kompjuterit NeXT mendoj se është më së shumti Tifozët nga Steve Jobs. Unë mendoj kështu sepse është një fjalim kryesor prej më shumë se dy orë e gjysmë, gjë që mund të jetë e mërzitshme për shumicën dërrmuese të njerëzve (midis të cilave, ndoshta, unë e përfshij veten). Mund të jetë gjithashtu interesante për ata që janë të interesuar të shohin një të mirë vënia në skenë, diçka për të cilën Steve Jobs ishte gjithnjë mbreti deri në momentin kur ai la prezantimet për shkak të kancerit. Nëse mund ta shihni në tërësinë e tij, çfarë mendoni për këtë prezantim?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Kokakolo dijo

    Nuk funksionon!!!!