Si të anuloni pajtimet tuaja nga iPhone, iPad ose iTunes

Abonimet Freemium

Isshtë shumë e zakonshme sot që secili prej nesh ka të paktën një aktiv abonim në një aplikacion ose në një revistë dixhitale. Gjithnjë e më shumë aplikacione zgjedhin një Shërbim freemium prej tyre, në mënyrë që të përfitojnë nga punët e tyre. Possibleshtë e mundur që ju të mos përdorni më atë aplikacion për të cilin paguani çdo muaj dhe duhet ta anuloni, atëherë ne do t'ju tregojmë se si ta bëni atë në dy mënyra të ndryshme.

Kur flasim aplikacione ose lojëra freemium, si do NintendoNe u referohemi atyre që mund t'i shkarkojmë plotësisht falas nga App Store dhe përdorni normalisht por gjithashtu ofroni disa seri funksionesh ose përmirësimesh që kërkojnë a pagesa mujore ose vjetore.

Nëse flasim për abonime mujore është shumë e mundur, dhe në fakt shumica e tyre janë të tilla, që ju keni një kosto shumë të ulët dhe ne nuk e kuptojmë se po na tarifojnë. Prandaj, është e nevojshme që herë pas here të rishikojmë të gjitha abonimet që kemi aktive në mënyrë që të shmangim tarifimin për diçka që nuk e përdorim më ose nuk e duam.

Ne kemi disa opsione për të parë dhe anuluar pajtimet tona, njëra është nga pajisja jonë iOS, iPhone ose iPad, ose një mundësi e dytë është ta bëjmë atë nga iTunes.

Anuloni pajtimet nga iPhone ose iPad

Anuloni pajtimet

 1. Padyshim, gjëja e parë që duhet të bëjmë do të jetë adresimi i «settings»Nga pajisja jonë.
 2. Tjetra, ne duhet të hyjmë në seksionin «iTunes dhe App Store»Dhe sapo atje, ne hymë në tonën ID e Apple. Do të na pyesni hyrje për të konfirmuar hyrjen.
 3. Pasi të jemi brenda, ne kërkojmë opsionin «abonimet»Dhe ne hymë në të. Një listë do të duhet të shfaqet me secilën prej pajtimeve aktive që kemi.
 4. Theshtë radha e cancelar ai që nuk duam. Klikoni mbi të dhe ne do të hyjmë për të parë detajet e pajtimit, llojin e pajtimit, çmimin dhe opsionin e unsubscribe.
 5. Nëse klikojmë në këtë buton, do të shfaqet një mesazh alarmi për të konfirmuar se duam anuloni pajtimin në fjalë. Vetëm duke e konfirmuar atë, ne do ta kemi përfunduar procesin. Syri, pajtimi nuk mbaron kur e anulojmëKjo do të thotë, nëse është planifikuar të rinovohet më 30 dhe sot është 15, ne do të gëzojmë shërbimet e tij deri në ditën kur do të rinovohet.

Anuloni pajtimet nga iPhone

Anuloni pajtimet nga iTunes

 1. Pasi të hyni brenda aplikacionit iTunes, ose nga një PC ose nga një Mac, ne duhet të shkojmë, në menu, në opsionin «Llogaria -> Shikoni llogarinë time".
 2. Do të na kërkojë të shkruajmë Fjalëkalimi e jona ID e Apple dhe atëherë do të shohim të gjitha të dhënat e kësaj.
 3. Ndër seksionet e ndryshme që shfaqen, pothuajse në fund, në seksionin në settings, opsioni «abonimet»Dhe pranë tij një buton për«menaxhuar".
 4. Sapo të futemi brenda, ne do të shohim të gjithë listën e pajtime aktive dhe të skaduara që ne kemi shoqëruar me Apple ID-në tonë. Nëse klikojmë në «redaktoj»Ne mund të shohim detajet e tij dhe të anulojmë atë që duam.

Anuloni pajtimet nga iTunes

Ne ju rekomandojmë që herë pas here të bëni një rishikimi i pajtimeve tuaja, pasi siç thashë më parë, ato zakonisht janë Çmime shumë të ulta që ne nuk e kuptojmë por ata po na ngarkojnë çdo muaj apo vit që kalon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mara Garcia dijo

  Unë dua të anuloj pajtimin tim në iTunes, gjë që nuk e bëra, ata më morën telefonin, do të doja të mund ta anuloja, nuk e përdor

  Falënderim

 2.   Beninj Marin Calvo dijo

  Ju ma keni shpjeguar atë në mënyrë të përsosur, falë kësaj faqe unë kam qenë në gjendje të çabonoheni nga një pajtim. Faleminderit.