Apple lançon baterinë e re MagSafe!

Firma Cupertino sapo ka hedhur në treg një Bateri MagSafe për iPhone 12 e cila ofron mundësinë e karikimit të pajisjes kudo. Kjo logjikisht lidhet me pozitiven si pjesa tjetër e aksesorëve MagSafe duke i ofruar përdoruesit mundësinë e karikimit të iPhone pa ndërprerje.

Bateria MagSafe nuk përshtatet si asgjë, thjesht duhet ta vendosni në pjesën e pasme dhe të filloni të shijoni karikimin në iPhone tuaj. Këtu mundeni shikoni dhe blini baterinë e re MagSafe në faqen e internetit të Apple që është në gjendje të ofroni karikim për iPhone 12 tuaj kudo. 

Bateria e re magSafe është i pajtueshëm me këto modele iPhone:

  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 12 mini
  • iPhone 12

Dërgesat e kësaj baterie MagSafe mund të jenë relativisht të afërta nëse e blini në kohën kur kemi bërë këtë artikull. Të paktën tani Oraret e transportit janë nga 22 në 26 të këtij muaji korrik. Në këtë rast, ashtu si me modelet më të fundit të iPhone 12 të lansuar, nuk shtohet asnjë karikues aktual, kështu që do të duhet të përdorni tuajin ose të blini një të tillë.

Në çdo rast, porti që përdoret për të karikuar këtë bateri është USB C dhe ofron mundësinë e karikimit të shpejtë për sa kohë që e kombinoni me një karikues 27 W ose më të lartë. Ai që përfshihet në MacBook mund të shërbejë si një shembull. Dhe nëse keni nevojë për një karikues pa tel, kjo bateri MagSafe gjithashtu e lejon atë duke lidhur vetëm kabllon Lightning me të për të shijuar deri në 15 W karikim pa tel.. Çmimi i baterisë MagSafe në vendin tonë është 109 euro. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.