Apple lëshon iOS 9.3.4 me një azhurnim të madh të sigurisë

mollë-ios-9-3

Askush nuk e priste atë, Apple sapo lëshoi ​​iOS 9.3.4. Një azhurnim i ri që vjen vetëm pas dy javësh pas lëshimit të iOS 9.3.3, një version i mëparshëm që erdhi pas një serie versionesh Beta dhe disa ndryshimeve interesante. Sigurisht, në këtë rast, iOS 9.3.4 harron versionet Beta dhe lëshohet si një version përfundimtar për të gjithë përdoruesit e iOS.

Më pak se një muaj, me shpresë, nga lëshimi i ardhshëm i iOS 10, Apple lançon këtë version nën premisën që të na sjellë një azhurnim të rëndësishëm të sigurisë ...

Në regjistrin e azhurnimit të kësaj iOS 9.3.4 na tregon vetëm për një azhurnim të rëndësishëm të sigurisë, dhe që të gjithë përdoruesit e iOS duhet ta instalojnë këtë azhurnim. Tani do të jetë e nevojshme të shohim nëse ky problem i supozuar i sigurisë ka të bëjë me Jailbreak, i cili ka qenë në qendër të vëmendjes kohët e fundit për shkak të problemeve të sigurisë që u duk se solli me vete.

Ende Nuk ka asnjë lajm nga komuniteti i Jailbreak por ka shumë të ngjarë që ky iOS i ri 9.3.4 të bllokojë çdo mundësi të Jailbreak. për pajisjet tona, po, siç kemi komentuar në raste të shumta, deri më sot nuk ju rekomandojmë të bëni Jailbreak për pajisjet iOS. Ne do të vazhdojmë të jemi shumë të vëmendshëm për çdo lëvizje nga Apple për të luftuar kundër Jailbreakers, nga ana jonë ne rekomandojmë azhurnimin në këtë iOS të ri 9.3.4 (nëse keni Jailbreak, bëni një restaurim), ose vazhdoni testimin e iOS 10 beta të cilat janë gjithnjë e më e qëndrueshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.