Apple lëshon betën e katërt të iOS 9.3.2; ka version publik

iOS 9.3.2

Duket se Apple po ngutet për të përmirësuar versionin tjetër të iOS: disa minuta më parë beta e katërt e iOS 9.3.2. Kur them se janë në nxitim e kam fjalën sepse kjo është java e tretë me radhë që kemi një beta të re pasi lëshuam javën e tretë dhe të dytën dy javë më parë. Siç e prisnim, këtë javë ata lëshuan beta për zhvilluesit në të njëjtën kohë me versionin e tyre publik.

Si gjithmonë, thuaje atë ne nuk rekomandojmë instalimin të kësaj beteje ose ndonjë softueri tjetër në fazën e testimit nëse nuk jeni zhvillues ose nuk dini se për çfarë jeni kundër. Megjithëse iOS 9.3.2 është tashmë një version i përparuar që nuk mund të krahasohet me një version X.0, pamja e ndërprerjeve nuk mund të përjashtohet, gjë që mund të përkthehet në paqëndrueshmëri të sistemit, mungesë rrjedhshmërie apo edhe mbyllje të papritura dhe rindezje sporadike.

Lëshohet beta e katërt e iOS 9.3.2

Do të ishte shumë e habitshme nëse ndonjë tipar i ri i dukshëm do të zbulohej në këtë beta të re. Duke shkuar tani për të katërtin, lajmi i vetëm për të cilin ka prova është se tani mund të aktivizohet Turn nate dhe mënyra e energjisë së ulët në të njëjtën kohë dhe zgjidhja e një defekti që disa përdorues po përjetonin në Game Center. Nga ana tjetër, beta 3 i iOS 9.3.2 u tregua që e bënte gjithçka më të shpejtë, e cila ishte veçanërisht e dukshme kur fillonte pajisjen nga fikja e saj ose në animacionet e pajisjeve të vjetra, të tilla si iPhone 5s.

Nëse nuk ka surpriza të mëdha, iOS 9.3.2 do të jetë versioni i fundit që do të dalë para prezantimit të iOS 10, diçka që është planifikuar për 13 qershor. Nëse pavarësisht paralajmërimit tonë vendosni të instaloni këtë version të ri, mos hezitoni të lini përvojat tuaja në komente, si dhe arsyen pse keni vendosur ta instaloni atë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.