Disa përdorues kanë probleme në kërkimin e Apple Music

Muzika e Apple

Gjatë pasdites sot, ka disa përdorues që po përjetojnë probleme në kërkimin e muzikës në Apple Music. Problemi zakonisht shfaqet kur kërkoni muzikë të re në aplikacionin Music në iPhone, iPod Touch ose iPad. Apple nuk mbledh ndonjë defekt në faqen e saj të internetit të shërbimit, kështu që nuk dihet se çfarë po ndodh. Në çdo rast, Apple gjithashtu zakonisht boton se ka një dështim kur ka qenë i pranishëm për një kohë, kështu që ata mund të azhurnojnë faqen në çdo kohë për të treguar se ekziston një lloj problemi në Apple Music.

Unë kam provuar të bëj kërkime në iPhone dhe iPad dhe nuk kam vërejtur ndonjë problem me kërkimet. Për kuriozitet, unë kisha një ekran të zbrazët në seksionin Për ty për disa sekonda, me një tekst në anglisht që tregonte se kishte një problem. Ndryshimi i skedës dhe zgjedhja e njëjtë përsëri, problemi është zhdukur për mua. Por që nuk kam qenë në gjendje të verifikoj nuk do të thotë se nuk ekziston, pasi që në MacRumors dhe në shumë bloge me temë mollë ata tashmë i kanë bërë jehonë kësaj.

Gjithçka duket se tregon se faji është në serverat e mollëve, kështu që herët a vonë situata do të kthehet në normalitet, në të njëjtën mënyrë që ndodhi javën e kaluar me problemin Safari, si iOS ashtu edhe OS X. Rinisja e iPhone, iPod Touch ose iPad nuk e zgjidh dështimin, ashtu si as nuk mbyllni aplikacionin nga shumë detyra dhe rihapni atë.

Ky dështim ndodh menjëherë pasi përdoruesit e regjistrimit nuk ishin në gjendje të përdorin Apple Music për disa orë dhe vetëm disa ditë pasi iTunes Radio u mbyll për të mirë. Pa dyshim, duke mos qenë në gjendje të gjej muzikën e dëshiruar, nuk mendoj se është mënyra më e mirë për të filluar përdorimin e shërbimit të gjithë ata që janë pajtuar pas mbylljes së iTunes Radio. Lëreni Apple të vendosë bateritë, gjërat siç janë.

A po ju prek problemi?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   John dijo

  Këtu një nga të prekurit

 2.   Nick Nick dijo

  Unë jam nga Argjentina dhe fatkeqësisht më ka ndikuar. Unë kisha për të kërkuar për muzikë nga Mac. Për fat të mirë ajo ka mbaruar. Ishte pasdite.

 3.   Paul Aparicio dijo

  Përshëndetje. Kjo është e vërtetë për të gjitha shërbimet e transmetimit të muzikës. Ju nuk shkarkoni një skedar përgjithmonë. Ju e shkarkoni për ta dëgjuar ndërsa vazhdoni të paguani. Nëse jo, për 9,99 € në muaj mund të shkarkoni 1.000 € 10 disqe, që bën gjithsej 10.000 € në muaj dhe do t'i mbani përgjithmonë.

  Një përshëndetje.