Aksesi i Vetëm i Apple fillon të shfaqet në iOS 10.2 dhe tvOS 10.1

Akses i vetëm

Akses një herë në Apple TV 4 (Imazhi: MacRumors)

L betat më të fundit të iOS 10.2 dhe tvOS 10.1 arriti në fillim të kësaj jave, por midis risive të tyre nuk ishte Single Sing-On o Akses i vetëm nga Apple, një sistem që do të na lejojë të kemi qasje në shërbime të ndryshme pagese duke futur identifikuesin tonë në cilësimet e Apple TV 4 ose një pajisje iOS. Nuk ishte në kohën e lansimit të betave më të fundit, por ato të Cupertino e kanë atë aktivizuar në distancë dhe tipari tashmë shfaqet në ato versione për disa përdorues.

Para se të çmendeni duke u përpjekur të gjeni opsionin, unë do të doja të bëja të qartë dy gjëra: e para është ajo për momentin është i disponueshëm vetëm për 4 shërbime të televizionit kabllor: Gjellë, Komunikime GVTC, Hotwire dhe Sling TV. E dyta është se ky opsion ka shumë të ngjarë të arrijë me lëshimin e iOS 10.2 dhe tvOS 10.1, por në Shtetet e Bashkuara. Pritet që banorët jashtë vendit të Amerikës së Veriut, ku Apple ka selinë e saj, do të duhet të presin muaj apo edhe një vit për të qenë në gjendje të përdorin këtë funksion.

Apple mundëson hyrjen e vetme në distancë

Qasje e vetme ose Single e vetme

Imazhi: MacRumors

Ashtu si Ne mund të lexojmë Në MacRumors, në gjeneratën e katërt Apple TV ne mund të shohim opsionin në Cilësimet / Llogaritë, ku një opsion i ri për shërbimet e TV kabllor do të shfaqet pranë "Home Sharing". Në një iPad, i njëjti opsion do të shfaqet në ekranin e cilësimeve kryesore, poshtë aplikacioneve të rrjetit social (Twitter, Facebook, Flickr dhe Vimeo).

Akses i vetëm në iPad

Imazhi: MacRumors

Single Sing-On ose Single Access i Apple do të funksionojë ngjashëm me atë që Twitter bën në iOS: Nëse shtojmë një llogari, mund të përdorim çdo aplikacion të pajtueshëm pa pasur nevojë të shtojmë emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tonë në secilën prej tyre. A jeni pajtuar në një shërbim të TV kabllor dhe shpresoni të jeni në gjendje ta përdorni këtë opsion në pajisjen tuaj Apple TV ose iOS?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.