iOS 10 beta 2 përmirëson jetën e baterisë mbi beta 1

iOS-10-Beta

Javën e kaluar, Apple lëshoi ​​beta 2 të iOS 10 dhe e bëri të disponueshëm për zhvilluesit, me atë që duket se është e njëjta strukturë me atë që u botua dhe u vu në dispozicion të publikut. testers më vonë në të njëjtën javë. Beta e dytë e çdo versioni të iOS zakonisht konsiderohet më e mirë se versioni fillestar për një gamë të gjerë arsyesh. Njëri prej tyre është përmirësimi i përdorimit të baterisë. Dallimet midis betave të dyta dhe të para mund të jenë brutale kur bëhet fjalë për përdorimin e energjisë.

Tani që kjo Beta 2 është botuar dhe është në dispozicion për këdo, a i YouTube ka vendosur ta vendosë atë përmes testeve të ndryshme për të krahasuar jetën e baterisë në lidhje me Beta 1 dhe gjithashtu në lidhje me versionin aktual të iOS: iOS 9.3.2. Si mikpritës i secilit version, ai ka përdorur modele të ndryshme iPhone. Mund të themi se rezultatet janë ashtu siç priten ... megjithëse marrim edhe rezultate të tjera jo aq të pritshme.

Siç mund të presim, iOS 2 Beta 10 duket të jetë një version që përdor energjinë në mënyrë më efikase se paraardhësi i tij i menjëhershëm, Beta 1. Ky fakt nuk duhet të habisë askënd për të gjitha ato që kemi diskutuar dhe, për më tepër, për kohën e vogël që Apple kaloi duke punuar në të për Beta 1, sipas informacionit që kemi qenë në gjendje të konsultohemi në lidhje me të. Prandaj, nëse e keni instaluar këtë version të parë dhe keni probleme me baterinë, beta e dytë e iOS 10 mund ta përmirësojë këtë çështje.

Ndoshta më pak e qartë mund të jetë fakti që iOS 10 beta 2 duket të jetë shumë më efikas i baterisë sesa versioni aktual i Apple, iOS 9.3.2. Fakti që një beta menaxhon baterinë e telefonit më mirë sesa një version i qëndrueshëm dhe në përdorim i iOS flet shumë në favor të kësaj beteje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Daniel Ciporkin dijo

    Përshëndetje. Në rastin tim Ipad air 2 me 10 beta publik, bateria zbrazet shpejt, shumë APP nuk funksionojnë. ato nuk janë të përgatitura. Rasti Skype dhe Office. Shpresoj që ato të përmirësohen ose unë do të kthehem në 9.3.3 beta 5.