iOS 14.2 sugjeron që Apple nuk do të përfshijë EarPods në kutinë e iPhone 12

EarPods Rrufeja

Në muajt e fundit ka pasur shumë zëra që sugjerojnë se Apple ka në plan të heqë karikuesin nga gjenerata e re e iPhone, numri 12, një lëvizje që u konfirmua pjesërisht me fillimin e Apple Watch Series 6, një model që nuk përfshin karikuesin por përfshin kabllon e karikimit.

Kodi iOS 14.2 tregon se jo vetëm që ngarkuesi nga diapazoni iPhone 12 do të zhduket, por po kështu edhe EarPods, kufjet me tela që Apple ka përfshirë në kutinë ndër breza. Në të dy iOS 14 dhe versionet e mëparshme të iOS, përmendet "zvogëlimi i ekspozimit ndaj energjisë së frekuencës radio duke përdorur kufje të furnizuar".

E njëjta formulim që Apple ka përdorur rregullisht. Sidoqoftë, në kodin iOS 14.2, teksti është modifikuar vetëm duke deklaruar auriculares dhe e hoqi fjalën furnizuar. Teksti aktual thotë:

Për të zvogëluar ekspozimin ndaj energjisë së frekuencës radio, përdorni një opsion pa duar, të tilla si altoparlanti i integruar, kufjet ose pajisje të tjera të ngjashme.

Të gjitha përmendjet e kufjeve që përfshinin më parë fjalën e furnizuar, ato janë zhdukur, një heqje e qëllimshme që tregon qartë se Apple nuk synon të përfshijë kufjet në gjeneratën e ardhshme iPhone 12.

Në maj, analisti Ming-Chi Kuo pretendoi se iPhone 12 do të dilte në treg pa EarPods, duke deklaruar se Apple do të niste një lloj promovimi për stimuloj blerjen e AirPods nga përdoruesit që vënë bast në gamën e re të iPhone.

Në këtë mënyrë, nëse eliminimi i ngarkuesit dhe EarPods konfirmohet më në fund, nëse blejmë ndonjë nga modelet e ndryshme që do të jenë pjesë e gamës së iPhone 12, këto do të vijë vetëm me kabllon e rrufesë, përveç vetë pajisjes, kështu që madhësia e kutisë do të zvogëlohet përgjysmë (afërsisht).

Kjo, nga ana tjetër, përfaqëson një përfitim shtesë për Apple sa i përket kostove të transportit, pasi që në të njëjtën enë mund të dërgoni iPhone dyfish Kjo deri më tani. Nëse çmimi përfundimtar i iPhone do të ulet, kjo është një pyetje e vështirë, pasi Apple do të përpiqet të zvogëlojë kostot duke eleminuar komponentët në mënyrë që të kompensojë rritjen e përfshirjes së teknologjisë 5G në këtë gamë të re.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.