IPad Pro arrin në seksionin e rikonstruktuar të Apple Store në internet

Ekran i ndarë në iPad Pro

Disa vjet më parë, kur kishim një problem me pajisjen tonë, Apple e ndryshoi drejtpërdrejt pajisjen tonë për një të re, pa hezituar ose duke u mërzitur për të parë se çfarë ndodhi me pajisjen tonë për sa kohë që ajo ishte e mbuluar nga garancia, diçka që zakonisht shihet me sy të lirë. Por me kalimin e kohës, unë e ndryshoj këtë politikë dhe filloi shpërndarjen e pajisjeve të rinovuara, për sa kohë që nuk kanë kaluar 15 ditë nga blerja e pajisjes. Këto pajisje të rikonstruktuara ose të rinovuara janë pajisje që kompania i ka ndryshuar për shkak të një defekti, i ka riparuar dhe janë gati të kthehen në treg përsëri sikur të ishin të reja.

Kompania me qendër në Cupertino vetëm shtoni iPad Pro të ri të rinovuar 12,9 inç në dyqanin online. Ky model iPad del në treg 10 muaj pas lansimit të tij zyrtar dhe ne mund t'i marrim me ulje të konsiderueshme me të njëjtën garanci sikur ta kemi blerë atë të ri. Modeli 32 GB me lidhje Wi-Fi mund të gjendet për 679 $, me një zbritje prej $ 120 me çmimin e zakonshëm prej 799 $ dhe është i disponueshëm në Hapësirë ​​Gri, Ari dhe Argjendi. Ne gjithashtu gjetëm modelin 128 GB me lidhje Wi-Fi në të njëjtat tre ngjyra për 809 dollarë, 140 dollarë më lirë se çmimi i tij i rregullt. Ne gjithashtu gjetëm modelin 128 GB me lidhje Wi-Fi dhe Cellular për 919 dollarë, 160 dollarë më pak se çmimi i tij në treg.

Përparësitë e blerjes së një pajisjeje të këtij lloji në Apple Store në internet janë të dukshme, pasi kemi të njëjtën periudhë garancie sikur ta kemi blerë të re ose të dorës së dytë nga një shitës i autorizuar. Të gjitha këto pajisje janë testuar dhe certifikuar nga kompania para se të lëshohen, kështu që nuk duhet të kemi ndonjë problem me pajisjen. Për momentin, këto pajisje të rikonstruktuara kanë arritur vetëm në Dyqanin Amerikan në internet Apple, kështu që tani do të duhet të presim për të parë nëse jemi me fat dhe a arrijnë ato ndonjëherë në Dyqanin Apple Online në vendin tonë, por nuk ka gjasa, pasi që kërkesa për kjo pajisje jashtë Shteteve të Bashkuara nuk është aq e mirë sa atje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.