Amazon Prime Video përgatitet të zbresë në Spanjë

amazon-TV

Transmetimi i përmbajtjes video sipas kërkesës është tërbim. Në Spanjë tashmë kemi Netflix të disponueshëm, por jo vetëm që ky shërbim popullor është i pranishëm në territorin Iberik, dhe WuakiTV dhe Yomvi janë shërbime të tjera që kanë qenë në Spanjë për disa kohë. Një nga ato që na mungonte ishte Amazon Prime Video, Shërbimi televiziv online i Amazon po përgatitet të zbarkojë në Spanjë gjatë kësaj gjysme të dytë të vitit. Do të përpiqet të konkurrojë kundër Netflix dhe WuakiTV, me të njëjtën fatkeqësi që hasën këta të dy, monopoli i Movistar si një kompani udhëheqëse.

Rightshtë e drejtë, problemi i parë me të cilin Amazon Prime Instan Video do të përballet në Spanjë është fakti që Movistar ka të drejtat e transmetimit të shumë prej serialeve të saj, pasi më parë ato nuk mund të shiheshin ndryshe në Spanjë. Nga ana tjetër, HBO është gjithashtu duke përgatitur ardhjen e saj të afërt në Spanjë, kështu që nuk do të jetë në gjendje të transmetojë as përmbajtjen e saj.. Transparent është një nga seritë e prodhuar nga Amazon Prime Instan Video dhe që nuk do të jetë në gjendje të ofrojë në Spanjë sepse Movistar zotëron të drejtat e tij të transmetimit, dhe kështu ne vazhdojmë për bingo. Ata do të duhet të përgatisin modele të tregut ose të fillojnë një luftë në planin afatgjatë nëse duan të bëjnë diçka për të bërë kundër Yomvi, i cili nga rruga, tashmë ka ofruar përmbajtje jashtë linje për disa javë.

Ndërkohë, shërbimi nuk ka ende çmime ose katalog në Spanjë. Në vendet e tjera shërbimi aktivizohet automatikisht për pajtimtarët e Amazon Premium, i cili në Spanjë kushton 19,95 € në vit, Ndërsa në vende si Gjermania arrin në 49 € (një rritje prej 20 € kohët e fundit). Dhe kështu është tregu i përmbajtjes streaming, ata të gjithë dëshirojnë që ne të kontraktojmë me ta, por është e pamundur të përfundosh të kontraktosh katër ose pesë shërbime të ndryshme. Ndërkohë, Apple supozohet se përgatit shërbimin e saj televiziv në internet që mund të kombinojë të gjitha këto në një pajtim të vetëm dhe të na kursejë para dhe kohë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.