Kufje dëgjimi, kufje të reja nga Bose që do t'ju ndihmojnë të dëgjoni më mirë në mjedise të zhurmshme

Kufjet e veshit Pa bërë shumë zhurmë, një frazë që mund ta marrim si pjesë e marketingut, Bose ka lansuar një kufje të re me një veçori që do të na lejojë të dëgjojmë atë që na intereson më shumë në mjedise të zhurmshme. Këto kufje të reja janë thirrur Kufjet e veshit dhe funksioni i tij kryesor është që ne mund t'i përdorim ato, për shembull, të dëgjojmë një bisedë në një lokal pa marrë parasysh sa zhurmë bën, duke përqendruar vëmendjen tonë në çdo pikë sikur nga një mikrofon i drejtuar do të jetë më komplekse.

Lidhur me modelin e tij, mund të themi se Hearphones Ata janë një klon i QuietControl 30 nga e njëjta kompani. Në fakt, nuk mund të presim më pak nga kufjet e bëra nga Bose, ne gjithashtu mund t'i përdorim këto kufje te reja për të dëgjuar muzikë, kështu që sistemi që na lejon të përqendrojmë dëgjimin tonë në pikën që na intereson më shumë është një shtesë që mund t'ju vijë në ndihmë në disa situata, të tilla si shembulli që shohim në imazhin që kryeson këtë postim.

Dëgjuese, kufje me mikrofona të drejtuar

Mikrofonët drejtues ju ndihmojnë të përqendroheni në biseda në vende të zhurmshme. Përqendrohuni, zgjeroni ose zvogëloni tingujt e botës reale në nivelin që dëshironi. Reduktimi aktiv i zhurmës përmirëson komoditetin e dëgjimit të bisedave dhe eliminon zhurmën në sfond. Përdorni aplikacionin Bose Hear për të personalizuar tingullin për përvojën më të mirë. Paravendosjet e aplikacionit ju lejojnë të ruani cilësime specifike audio për mjedise të ndryshme.

Sipas Bose, kontrollet drejtuese në këto kufje ato do të na lejojnë të dëgjojmë vetëm një person në një bisedë në grup. Nuk kam dyshim se ky sistem funksionon siç është premtuar, por do të befasohesha nëse rezultatet do të ishin të sakta në ahengjet e mëdha, ku më lejoni të shprehem, darkuesit janë më shumë një "gomar" se gjithçka tjetër.

Nëse jeni të interesuar për këto Bose Hearphones, një lajm i keq: tani nuk dihet se kur do të jenë në dispozicion ose me çfarë çmimi. Nëse ata do t'i shisnin për të njëjtat 300 € që kushtonte QuietControl 30, a do t'i blini?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.