Meme Studio, një aplikacion për të bërë meme në sekonda

Skulpturë

Për disa vite popullariteti i memeve është një realitet në internet, duke qenë një nga aktivitetet e preferuara për të ndarë momente qesharake në forume të të gjitha llojeve të temave, rrjeteve sociale ose aplikacioneve të mesazheve të çastit. Për ta bërë këtë, ne mund të përdorim disa alternativa, aplikacioni që do të analizojmë sot është një shumë interesant: Meme Studio.

Mijëra meme

Një nga tiparet kryesore të Meme Studio është ajo koleksion i madh imazhesh. Në mënyrë default, ne kemi qasje në qindra prej tyre, dhe nëse duam të zgjerojmë bibliotekën kemi mundësinë të shkojmë në versionin Premium, ku do të aktivizohen edhe disa opsione të përparuara, siç është mundësia e zgjedhjes së ngjyrës së shkronjës ose madhësia e saj

Nga ana tjetër, nëse duam të përdorim disa imazhe specifike Ose bëj një foto me kamerën e iPhone, ne mund ta bëjmë atë pa ndonjë problem. Ju mund të importoni sa më shumë imazhe që dëshironi dhe përdorimi i kamerës për të përdorur imazhet si bazë për memet është gjithashtu i pakufizuar pa ndonjë kosto të lidhur, duke qenë në gjendje t'i ruani ato në aplikacion për përdorim në të ardhmen.

Një tjetër tipar i jashtëzakonshëm është mundësia e shënoni si të preferuara ato që na pëlqejnë më shumë, diçka krejtësisht e rekomanduar nëse marrim parasysh që lista është e madhe dhe gjetja e tyre ndër të gjithë mund të jetë pak e lodhshme nëse e bëjmë shpesh. Duhet të theksohet se pronarët e iPhone-ve më të fundit mund të përdorin 3D Touch për të parë pamjet.

Redakto dhe ndaje

Kur redaktoni një imazh, aplikacioni është vërtet intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur: duhet të klikojmë në pjesën e figurës që duam të përdorim si bazë për të shtuar tekst, dhe më pas të shkruajmë atë që duam.

Pasi të kemi përfunduar botimin kemi dy mundësi: mundemi ruaj imazhin në mbështjellë në mënyrë që të mos e humbasim atë ose ne mund ta ndajmë atë drejtpërdrejt me email ose në një rrjet social të preferencës sonë, si dhe nga AirDrop me terminalet e tjerë të afërt të Apple.

Meme Studio pra përputhet me gjithçka që mund të kërkojmë nga a aplikacion për të krijuar meme, përfshirë mundësinë e përdorimit të tij pa ndonjë kosto. Sigurisht, versioni Premium është interesant nëse përdorimi që ne i japim është i lartë, por për përdorim eventual me atë falas ka shumë aplikacione për të shijuar dhe provokuar të qeshurat e miqve dhe të njohurve tanë në internet.

Vlerësimi ynë

redaktues-përmbledhje

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Osi Callejas dijo

    Plot me IAP (Blerjet brenda aplikacionit)