Mojo, një instalues ​​i ngjashëm me Cydia për pajisjet pa Jailbreak

Dyqan alternativ Mojo Një nga pikat negative të iOS ose App Store-it të tij është se ka shumë aplikacione që ne do të dëshironim të instalonim në iPhone, iPod Touch ose iPad që nuk mund t'i instalojmë. Shembulli më i mirë janë emulatorët si MAME4iOS ose Provenance, dy nga emulatorët që më pëlqejnë më shumë që më detyrojnë të shkoj në Jailbreak ose të përdor Xcode për t'i përdorur ato. Por ka edhe dyqane alternative si Mojo, Një Dyqan i tipit Cydia që do të na lejojë të instalojmë aplikacione që nuk lejohen në App Store dhe madje të shtojmë depo. Ja se si ta instaloni Mojo.

Si të instaloni Mojo

 1. Nga Safari i iPhone, iPod Touch ose iPad ne shkojmë në faqen e internetit mojoapp.xyz o mojoinstaller.co (njëra e ridrejton tjetrën).
 2. Ne prekim «Instalo direkt nga iDevice».
 3. Tjetra prekim «Ndërto një profil të personalizuar».
 4. Do të na çojë te Cilësimet në mënyrë që të mund të instalojmë profilin. Ne trokitje e lehtë në Install.

Instalo Mojo

 1. Nëse kemi një kod të aktivizuar, ne e fusim atë.
 2. Ne prekim përsëri "Install".
 3. Do të na kthejë te Safari. Ne kemi luajtur në «Install Mojo».
 4. Në dritaren pop-up, ne prekim «Install».
 5. Si në një ndeshje tenisi x) do të na kthejë te Cilësimet. Ne prekim përsëri "Install".
 6. Përsëri, nëse kemi një kod të aktivizuar, ne e fusim atë.
 7. Ne prekim «Tjetra».

Instalimi i Mojo

 1. Ne prekim përsëri "Install".
 2. Herën e fundit, prekëm "Instalo".
 3. Ne kemi luajtur "Ok" dhe do ta kishim. Nuk kthehet në Safari, ku thotë "Install Mojo", por ne tashmë e kishim bërë atë.
 4. Më në fund, kthehemi te Springboard dhe do të shohim aplikacionin e instaluar.

Instalo Mojo

Përdoruesit mund të krijojnë depoja jonë vetanake, ashtu si mund ta bënim në Cydia. Nëse depoja zyrtare e Mojo nuk është e mjaftueshme, ne gjithashtu mund të përdorim «Më shumë burime të paketave»Dhe instaloni repot e HiPStore, iEmulators dhe Emu4iOS. Brenda depove gjejmë aplikacione të tilla si PPSSPP, ReatroArch, iTransmission ose emulatorët që na pëlqejnë aq shumë, por duhet të kemi parasysh që Apple mund të revokojë certifikatën në çdo kohë dhe aplikacionet mund të pushojnë së funksionuari.

Mojo

Nëse provoni Mojo dhe nuk ju pëlqen, mund ta çinstaloni nga Cilësimet / Të përgjithshme / Menaxhimi i profilit dhe pajisjes / Instaluesi Mojo / Fshi profilin. A e keni provuar? Cili eshte mendimi juaj?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

19 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Federico dijo

  Asnjë nga lidhjet që mund të fut, sepse marr mesazhin "safari nuk mund të hapë faqen sepse kishte shumë ridrejtime"

  1.    John dijo

   Ndodh saktësisht e njëjta gjë

 2.   Yo dijo

  Nuk më lejon të instaloj ndonjë aplikacion

 3.   IronPool (@MarianitaDuff) dijo

  I instalova dhe të njëjtat, nuk më lejon të instaloj aplikacionet

 4.   Momo dijo

  Luksoze faleminderit

  1.    Jose dijo

   Përshëndetje! Si e keni bërë atë? Më instalon, por kur e hap marr një ekran të zbrazët dhe asgjë nuk del.

 5.   Diego dijo

  Instaluar pa probleme
  iPhone 6S me iOS 9.3.1
  Duke ndjekur pikërisht këto hapa
  Thank you very much!

 6.   Jose dijo

  Kam arritur ta instaloj, por nuk më lejon të instaloj asnjë aplikacion. Ndonjë zgjidhje?

 7.   Lajog dijo

  Nuk funksionoi kur dhashë profilin e personalizuar, nuk më ringjalli te cilësimet, thotë "prek për të azhurnuar" dhe kthehet në faqen Safari

 8.   Nicolas dijo

  Ekran i bardhë

 9.   Jose dijo

  Instaluar si duhet duke ndjekur hapat e përshkruar, kur filloni mojo, shfaqet cydia e llojit të instaluesit, por gjatë instalimit të programeve (posaçërisht imame4all dhe gbaios) shfaqet dritarja e instalimit por nuk i përfundon ato. Testuar në ipadmini 9.2.1.
  Shikoni nëse dikush ka arritur të zgjidhë problemet e instalimit.

 10.   E marte dijo

  Nuk e kuptoj, nëse nuk ia vlen asgjë pse e vendosin këtu, është humbje kohe

  1.    Pablo Aparicio dijo

   Përshëndetje, Mar dhe pjesa tjetër që po kërkoni. Logjikisht, kur e publikova dhe bëra pamjet e ekranit, funksionoi. Duket se ka pasur një ortek përdoruesish ose diçka të ngjashme (është botuar në disa bloge) dhe nuk e mbështet atë. Ka qenë e ngjashme me një klient WhatsApp për Linux: funksionoi, ka një lumë kërkesash dhe nuk po shkon më aq mirë.

   Një përshëndetje.

 11.   Kherson dijo

  Unë kam arritur të instaloj Flappy Bird por kur përpiqem ta filloj më jep mesazhin e mëposhtëm:
  Zhvilluesi i biznesit i pabesuar
  "Shpërndarja e iPhone: Kompania Fuzhou Fanhao Software Limited" nuk ka marrë konfirmimin e besimit
  të këtij iPhone. Derisa t'i besohet këtij zhvilluesi, aplikacionet e tyre të biznesit nuk mund të përdoren.

  1.    MARCOS GARCIA dijo

   Për të zgjidhur këtë problem duhet të shkoni te KONFIGURIMI> T G PENRGJITHSHME> PROFILET DHE PAJISJET dhe ekziston një mundësi që thotë "BIZNES APP" ju do të hapni profilin që është atje dhe zgjidhni vetëm opsionin që thotë se është i besueshëm ose diçka e tillë dhe kaq. nuk do ta keni atë mesazh të bezdisshëm .. 😀

   1.    Ivanchy32 dijo

    Supozoj se e përgjithshme / konfigurimi e keni fjalën për atë të iphone, por unë nuk i marr profilet e pajisjes, ajo vetëm vendos një profil dhe brenda është vetëm profili i mojo, i cili ose mund të modifikohet, mund ta shpjegoni pak më mirë, sepse Po, më lejon të instaloj aplikacionin, por atëherë gjithmonë e marr atë shenjë.

 12.   Carlos dijo

  Asgjë si Jaiblreak i dashur me cydia. të pakrahasueshëm me çdo alternativë tjetër që ata përpiqen të bëjnë për t'i zëvendësuar ato.

 13.   jalel mohamad dijo

  Unë isha në gjendje ta instaloja, por siç e shoh të njëjtën gjë më ndodh që disa prej jush nuk do të më lejoni të instaloj ndonjë aplikacion, ekziston një mashtrim që po shkon te cilësimet për datën dhe kohën atje duhet të vendosni ndonjë datë të korrikut 2012 por ai opsion apo alternativë po funksionon për mua, a mund të më ndihmojë dikush?

 14.   Paul dijo

  Përshëndetje, Sapo ju thashë se kam instaluar mojo në iPad dhe disa aplikacione të tjera po shkojnë shkëlqyeshëm, mos harroni të instaloni shkoni dhe vendosni një datë të 2012 në çdo ditë të muajit maj me para qershorit, Chao