Taylor Swift luan në një tjetër reklamë të Apple Music duke kënduar Jimmy Eat World

Taylor Swift

Kur kam parë të renë reklama e muzikës me mollë Mendova "përsëri?" Dhe është se, shtohet dhe vazhdon, njoftimi i fundit i botuar nga kompania drejtuar nga Tim Cook në lidhje me shërbimin e tij muzikor në me kullim Po ashtu po luan me yje Taylor Swift, ai këngëtar i famshëm që fyen Apple që artistët nuk do të akuzonin gjatë tre muajve të parë në të cilët Apple Music ishte në dispozicion. Ajo u ankua për artistë që nuk ishin me aq fat sa ajo, tha ajo.

Dhe, unë do ta them dhe do ta përsëris njëmijë herë, në fillim mund të dyshojmë në vërtetësinë e fjalëve të Swift, por kjo është diçka që pak do ta bëjnë 9 muaj pas asaj ngjarjeje. Do të vija bast të gjitha paratë e mia që ajo që ndodhi ishte përgatitur sepse, siç e kam përmendur edhe një herë, shumë përdorues nuk ishin në dijeni se Apple do të niste një shërbim muzikë në me kullim derisa zbuluan gjithçka, nga një histori që bëri lajme kombëtare.

Reklama e re Taylor Swift dhe Apple Music

Po bëhemi gati për të dalë out @AppleMusic @JimmyEatWorld

Në vetë reklamën, e cila zgjat një minutë të tërë (përfitoni më mirë nga pasuria që do të kushtojë për të punësuar artistin), ne mund të shohim mikun e Apple tani duke kënduar këngën e grupit "The Middle" Jimmy Hani Botë në një mënyrë të ngjashme me atë reklamë ku mund ta shihnim atë duke vrapuar në një rutine në palestrën (e saj). Sigurisht, kjo video nuk mbaron si ajo reklama tjetër ku pamë se si një dyshe e këngëtarit i ra në fytyrë, diçka që me siguri disa përdorues do ta humbasin. Në fund të reklamës ata na kujtojnë se mund ta provojmë shërbimin për tre muaj pa qenë nevoja të kalojmë në arkë, por jo para se të na tregojnë një parullë të vogël që thotë "Të gjitha këngët për të gjitha kohërat".

Me marrëdhëniet e mira që Swift dhe Apple kanë tani, nuk do të çuditesha nëse këngëtarja përfundoi duke tërhequr rekordet e saj nga platformat e tjera, megjithëse kjo lëvizje nuk do të ishte e zgjuar nga ana e saj. Sigurisht, mendoj se ka më pak për njoftimin e ardhshëm të Apple Music + Taylor Swift.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.