Ndryshimet në Apple Music: kopertina të reja për stacionet

Kopertina të reja në stacionet Apple Music Meqenëse Apple prezantoi shërbimin e saj muzikor streaming dhe e lançoi atë më pak se dy muaj më vonë, Muzika e Apple Ai nuk ka ndaluar së paku duke u përpjekur të përmirësojë të gjitha llojet e detajeve. Dje, partneri im Karim ajo foli e disa listave të reja të leximit me porosi të disponueshme në iOS 10 që duhet të pranoj se, të paktën, ata kanë arritur të tërheqin vëmendjen time. Sot duhet të flasim për një risi tjetër, megjithëse kjo nuk duket më aq e rëndësishme.

Ashtu si ai botoi MacRumors, duke përmendur një lexues të quajtur Manny, ekipi i Apple Music ka azhurnuar seksionin Radio të shërbimit të tyre muzikor iTunes me disa të reja mbulesa për radio stacione. Në kohën e shkrimit, këto kopertina të reja nuk janë të disponueshme në versionin Spanjoll, diçka e kuptueshme nëse marrim parasysh se ato duhet të hartohen me etiketat e reja për të gjitha gjuhët në të cilat shërbimi është i disponueshëm.

Apple Music shton kopertina të reja

Ndër kopertinat e reja, ne mund të shohim disa të tilla si Pop Workout, Dance Pop, House, Dance, Pop Turk, Elektronik ose Pop Francez. dizajni i ri është shumë i ndryshëm nga ai i vjetër e cila është akoma e disponueshme në versionin spanjoll të seksionit Radio që mund ta shihni në imazhin vijues.

Mbulesat e radios së Apple Music

Apple prezantoi të renë Aplikacioni iOS 10 i Muzikës Qershorin e kaluar si një nga risitë më të mëdha të versionit të ardhshëm të sistemit operativ celular të Apple. Tani është në beta, por do të jetë zyrtarisht në dispozicion për rreth dy javë. Megjithëse mund të shohim akoma disa ndryshime, nuk ka shumë të ngjarë që aplikacioni iOS 10 Music të ndryshojë shumë, veçanërisht nëse marrim parasysh se tashmë po kalojmë në beta 8 për zhvilluesit dhe beta e shtatë publike. A do të na paraqisni ndonjë lajm softuer në lidhje me Apple Music më 7 shtator?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   siluksi dijo

    një javë më parë u regjistrova në muzikën Apple pasi përdor beta publike të IOS 10, të gjitha kënaqen shumë me funksionet e kufizuara të shërbimit derisa kur thanë për listat e personalizuara kam një defekt shumë të dehur, nëse riprodhoj një listë që hidhen kamionët tek tjetra derisa të mbarojë pa qenë në gjendje të riprodhoni, të gjitha këngët shumë të shpejta, të ndara, asgjë nuk është riprodhuar ose duke kërkuar Siri, unë kam provuar gjithçka dhe akoma nuk mund të dëgjoj muzikë, po pres të kthehem për të dalluar. Apple ka një minimum prej 5 vitesh për të mposhtur ose përputhur Spotify në ndërfaqe dhe komoditet.