NBA 2k16 arrin për Apple TV

Lëshimi i një pajisjeje Apple TV me sistemin e vet operativ, tvOS dhe dyqanin e vet të aplikacioneve ishte një zbulim para disa muajsh. Por kjo dukej të ishte një lule e një dite, pasi, Me kalimin e kohës, duket se vëmendja e konsumatorëve të Apple është ridrejtuar te produktet e tjera dhe Apple TV, përsëri, ka rënë në harresë. Akoma, mbase gjithçka që ju nevojitet është pak gjak i freskët në formën e aplikacioneve të reja të disponueshme, për të rikthyer sistemin e ri operativ të Apple TV në skenën e parë informuese.

Vetëm ky, shkas i domosdoshëm, mund të jetë Edicioni TV NBA 2K16, zhvilluar nga 2K Sports. Vetë loja në thelb është një version i azhurnuar i edicionit të lëshuar për iOS. NBA 2K16 TV është vetëm ai, versioni Apple TV i lojës më të popullarizuar të basketbollit për pajisjet mobile. Në këtë rast, një nga risitë është mundësia e prezantimit të një kontrolluesi të tretë, një komandë shtesë, e cila lejon një riprodhim shumë besnik të përvojës së lojrave që mund të merret me versionin e tastierës të lojës NBA.

Me një çmim prej 9,99 euro, TV NBA 2k16 është dukshëm më i lirë se versionet e lojës që mund t'i gjejmë për konzolë të ndryshme, por padyshim, cilësia grafike e këtij botimi në lidhje me të tjerët për tastierë nuk kanë asnjë lidhje me të. Versioni për Apple TV duket mjaft i mirë sigurisht, le të mos bëjmë shaka, por nëse do ta krahasoni me edicionin për PS4 ose XBox ... atëherë zhgënjimi sigurohet, padyshim. Gjithsesi, nëse e dimë se ajo që po instalojmë është një lojë për një sistem operativ celular, me kufizimet që do të thotë aktualisht, kënaqësia do të jetë e plotë. Rekomandohet patjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.