Cydia Impactor: hiqni Jailbreak nga pajisja juaj

Cydia-iOS-8

Soshtë kaq e rrallë që Saurik fillon aplikacione të reja në Cydia, saqë kur e bën shkakton një ndikim të madh, dhe nëse është gjithashtu një aplikacion jashtëzakonisht i dobishëm si Cydia Impactor, atëherë edhe më shumë. Krijuesi i Cydia sapo ka botuar në ruajtjen e aplikacioneve në fjalë këtë mjet të ri do t'ju lejojë të hiqni çdo gjurmë të Cydia nga pajisja juaj, duke e lënë atë të freskët nga fabrika me të njëjtin sistem operativ të instaluar dhe pa nevojën e proceseve komplekse të restaurimit ose azhurnimit. Ne ju japim detajet më poshtë.

Pse të hiqni Cydia?

Për shumë mund të duket e çuditshme që dikush dëshiron të fshijë Cydia nga pajisja e tij ose që një aplikacion si Cydia Impactor lëshohet kur lidhni pajisjen tuaj me iTunes dhe shtypni rivendosjen që keni bërë gjithçka. Por Ka disa arsye pse mund të jetë shumë e dobishme.

 • Me Cydia Impactor ju do ta lini pajisjen tuaj të restauruar, pasi ajo u largua nga fabrika, pa ndonjë pushim të Cydia, aplikacioneve ose të dhënave të përdoruesit, por pa ndryshuar versionin e iOS. Nëse keni pasur iOS 8.4, i njëjti version do të jetë ai që keni në fund të procesit. Me iTunes mund të bëni të njëjtën gjë, por gjithmonë duke instaluar versionin më të fundit që Apple nënshkruan.
 • Mbajtja e versionit aktual do të thotë që ju mund të ri-Jailbreak më vonë. Nëse azhurnoni, ju ndoshta do ta humbni atë mundësi.
 • Gjithçka bëhet nga pajisja juaj, pa pasur nevojë të lidheni me kompjuterin tuaj. Një proces aq i thjeshtë sa shtypja e një butoni.

Cydia-Ndikimi

Kërkesat

 • iOS 8.3 dhe 8.4
 • I pajtueshëm me të gjitha pajisjet minus iPod Touch 6G, nga të cilat nuk ka ende azhurnime përmes OTA.

proces

 • Bëni një kopje rezervë të pajisjes tuaj. Mbani në mend se do të humbni gjithçka: foto, aplikacione, të dhëna ...
 • Pajisja juaj duhet të jetë në karikim me më shumë se 20% bateri të mbetur.
 • Nëse keni mundësi ta gjeni iPhone tim aktiv, mbani në mend se Do t'ju kërkohet fjalëkalimi i llogarisë iCloud që lidhet me pajisjen pas restaurimit.
 • Shkarkoni Cydia Impactor nga Cydia.
 • Klikoni në ikonën e aplikacionit që sapo është shfaqur në trampolinë tuaj.
 • Klikoni në "Fshi të gjitha të dhënat dhe pajisjen e shkëputjes" dhe konfirmo përsëri në dritaren që shfaqet.
 • Mos bëni asgjë me pajisjen tuaj derisa të përfundojë procesi.

Sapo të keni përfunduar, duhet ta konfiguroni nga e para, sikur ta keni hequr nga kutia e sapo blerë.

Alternativa të tjera

Me siguri më shumë se një prej jush di alternativa të tjera, të tilla si miu iLEX o SemiRestore që tashmë ju kemi treguar në raste të tjera. Edhe pse objektivi i tij është i ngjashëm, Këto dy alternativa e lënë pajisjen tuaj me të njëjtin version të iOS që keni pasur, por me Cydia të instaluar, dmth, mbajtja e Jailbreak.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   i lartë dijo

  pas përdorimit të ndikimit të cydia mund të bëj përsëri jb?

  1.    I lartë dijo

   Unë kam restauruar iphone 4s me cydia impaktor, kam rikthyer rezervimin dhe kur të rilidh iphone dhe më del përsëri nëse dua të përdor iPhone sikur të ishte i ri ose nëse dua të rivendos një kopje. IPhone, çfarë A mund ta bej?

   1.    Luis Padilla dijo

    Çfarë rezervë keni rivendosur? Nga iCloud?

 2.   DIego Valenzuela dijo

  Nëse e bëj këtë dhe pastaj vendos rezervimin, a kthehet jailbreak-u? Faleminderit.

  1.    Luis Padilla dijo

   Jo, do t'ju duhet përsëri të burgosni

   1.    DIego Valenzuela dijo

    Atëherë të gjitha aplikacionet e mia do të mbesin, por nëse jailbreak, apo jo?

    1.    Luis Padilla dijo

     Saktësisht, megjithëse unë personalisht nuk rekomandoj të riktheni një kopje rezervë të bërë me Jailbreak në një pajisje që nuk e ka bërë Jailbreak ... kjo mund të japë disa probleme të stabilitetit

 3.   RoJ dijo

  Përshëndetje mik, post i shkëlqyeshëm! Gjithçka shkoi për mrekulli! Vetëm deri më tani doja të shkëputesha iPhone 4s me iOS 8.1.

  Ndodh që unë të përpiqem të jailbreak me pangu dhe të tjerët, por nëse versioni është shumë i lartë më thotë se nuk mundem, nëse është shumë i ulët më thotë që iTunes është i vjetëruar duke qenë më i fundit! Atëherë, si mund të jailbreak përsëri?

 4.   Maxmiliano dijo

  shoku ta heq jailbreak-un me impaktor, tani mund ta azhurnoj iOS-in? Jam në 8.4 dhe dua ta ngarkoj, mundem? apo do me jape telashe?

 5.   Viktor i bardhë dijo

  Mik, unë jam iOS 9.3.3; mund të përdor impaktorin për të rivendosur telefonin tim në jo-jailbreak?