Një dyqan koreane do të shesë iPhone përmes njohjes së fytyrës

 

Apple Store Emiratet e Bashkuara Arabe

IPhone 12 dhe modelet e tjera të terminalit Apple do të dalin në shitje në një dyqan 24-orësh në Kore. Kjo nuk do të ishte diçka e re nëse nuk do ta dinim atë ky dyqan nuk do të ketë staf dhe do të arrihet përmes njohjes së fytyrës për klientët që duan të shkojnë të bëjnë blerjen e tyre.

Dyqani do të jetë i vendosur në Seul dhe do të njihet si T-Factory 24 që nga hapja e tij, themeluar për këtë të Premte që vjen. Do ta bëjë këtë falë një marrëveshjeje me operatorin lokal SK Telecom. Klientët do të duhet të regjistrohen për të hyrë, atëherë ata do të kenë mundësinë të hyjnë në dyqan në çdo kohë të ditës përmes njohjes së fytyrës.

Korea e biznesit tregon se kjo dyqan është vetëm një pjesë e vogël e një iniciative të shkëlqyer.

T Fabrika do të jetë rezultat i asaj se si SK Telecom ka bashkëpunuar me kompani të tjera kombëtare dhe ndërkombëtare si Microsoft, Apple dhe Samsung Electronics. Klientët do të jenë në gjendje të shijojnë Lojën Cloud 5Gx, të sapo filluar në mes të SK Telecom dhe Microsoft. Përveç kësaj, produktet më të fundit të Apple dhe Samsung Electronics do të jenë gjithashtu në dispozicion të klientit në mënyrë që ata të mund t'i provojnë ato.

T Fabrika do të ketë gjithashtu një hapësirë ​​për kohën e lirë ku klienti më i ri, përfshirë fëmijët, ku ata mund të bashkëveprojnë me elementë të ndryshëm. Ata do të jenë në gjendje të provojnë elementet e Realitetit të Zgjeruar, të kalojnë kohë me miqtë e tyre në një hapësirë ​​virtuale përmes Jump VR, madje të shijojnë një shërbim muzikor të bazuar në Inteligjencën Artificiale.

Dyqani T Factory 24 do t'u sigurojë klientëve mundësinë e blini një smartphone të ri në më pak se pesë minuta pavarësisht se nuk ka staf për të ndihmuar në proces.

T Fabrika do të hapë një dyqan pa staf i cili do të jetë i hapur 24 orë në ditë për të lejuar klientët një makinë regjistrim, krahasoni telefonat inteligjentë, merrni vlerësime të bazuara në Inteligjencën Artificiale, blini telefona inteligjentë dhe aksesorët e tyre ose bashkoni planet për të shitur pajisjet e tyre.

Pasi klientët të regjistrohen në dyqan, ata mund të hyjnë në çdo kohë falë sistemit të njohjes së fytyrës që do të kenë.

Përveç kësaj, për të mbrojtur klientët nga COVID-19, SK Telecom ka instaluar një derë të projektuar posaçërisht me të gjitha masat e sigurisë duke përfshirë kontrollin termik.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.