Një fener prej 5 dollarësh për të parandaluar humbjen e fëmijës tuaj

Lineable

Ajo që ne i quajmë wearables janë duke u bërë kufiri tjetër i shfrytëzimit të teknologjisë. Në këtë rast unë prezantoj një projekt që është akoma në proces Indiegogo por që ka qëllime të mira dhe perspektiva më të mira nëse ngulitet në vendet e zakonshme si qendrat tregtare, zonat e parkut dhe kopshtit, etj.

Pajisja është një byzylyk me peshë 14 gram dhe çfarë është në 9 ngjyra ndryshe, funksioni i tij është të jetë një fener që ekspozon vendndodhja e të vegjëlve tanë për rastet e humbjes së foshnjave.

Ndryshe nga fenerët që po projektohen për qëllime tregtare, ky fener ka vetem nje funksion, lëshoni një sinjal lokacioni derisa të mbarojë bateria, i cili vlerësohet të jetë zgjat një vit.

Lineable e përcakton veten si një «Fener gjurmues portativ për të mbajtur fëmijët të mos humbasin, dhe për më pak se 5 dollarë« Konkurrenca aktuale për këtë pajisje është shume me te shtrenjta, por ato nuk varen nga bashkëveprimi i a rrjeti i pajisjeve që kanë të instaluar aplikacionin dhe gjithashtu ul kostot duke shpërndarë butonat, ekranet, etj.

https://www.youtube.com/watch?v=P-g4VsZWkos#t=22

Lineable përdor Bluetooth 4.0 për t'u lidhur me smartphone. Të gjithë byzylyk nuk ndalet së lëshuari sinjale dhe çiftohet me çdo pajisje që ka të instaluar aplikacionin Lineable. Kjo do të thotë që nëse jemi në një zonë tipike familjare mund të krijojmë një hapësira e besimit midis prindërve, thjesht duke instaluar këtë aplikacion.

Nëse fëmija juaj humbet, ju ia jepni sinjalin ora alarmi dhe përdoruesit e aplikacioneve do të marrin njoftim dhe një paralajmërim nëse feneri i shënuar hyn në diapazon, kështu që mundemi njoftoni vendndodhjen e foshnjës së humbur.

E vetmja që me shqeteson i këtij projekti janë dy gjëra; të nevoja për një komunitet për gjetjen e një fëmije të humbur dhe qëllimet nga e cila është instaluar aplikacioni. Sidoqoftë, ia vlen të ndiqni këtë vegël që është përgatitur tashmë iPhone 6


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.