Opera VPN thotë lamtumirë, por këtu keni alternativa

Opera VPN Olaf

Opera ka qenë gjithmonë atje. Ai është, pa dyshim, pretendenti i përjetshëm për lundërtarin më të mirë në botë. Por, në fund të fundit, unë gjithmonë e kam kufizuar përdorimin e saj në disa faqe që nuk mbështesin Safari (ju e dini se cilat janë ato).

Por Ekziston një shërbim që kam përdorur në shumë raste, VPN-ja e tij. Si VPN e integruar në shfletues, ashtu edhe aplikacioni Opera VPN.

VPN-ja e shfletuesit është ideale për momente specifike. Freeshtë falas dhe i pakufizuar, por ka të metat që vlen vetëm për trafikun e Operës.

Megjithatë, Opera nisi në botën e shërbimeve VPN me Opera VPN të saj. Një aplikacion për iOS dhe Android me atë prekje alternative që përcakton këtë kompani.

Por, që nga 30 prilli, shërbimi është ndërprerë. Sigurisht, nëse do të kishit një pajtim të paguar, do të keni marrë një email që ju fton të përdorni SurfEasy falas derisa të përfundojë pajtimi juaj.

Nëse jeni duke kërkuar për një përzgjedhje të VPN më të miraNë lidhjen që sapo lamë do të gjeni opsionet më të besueshme dhe të sigurta, të paguara dhe falas.

Surferasy, pa u habitur askush nga kjo - sepse i përket Opera- Serviceshtë shërbimi VPN që ata ju ofrojnë si alternativa më e mirë.

Shtë një shërbim shumë i plotë VPN. Ju keni një version falas, ose më saktë, një mënyrë për ta provuar, me 500 Mb falas në muaj. Pastaj ka një version Total (4.99 $ në muaj) dhe një Ultra (11.99 $ në muaj). Kjo e fundit me vëmendje të veçantë për ata përdorues të shërbimeve torrent, si dhe 12 vende të tjera nga të cilat mund të lidheni.

Edhe pse më e shtrenjtë (9,99 dollarë në muaj), imja Rishikimi i TunnelBear është më shumë se pozitive kështu Unë personalisht e rekomandoj këtë mundësi.. Ju do ta njihni këtë kompani kanadeze për RememBear dhe për të qenë plot arinj kudo. Shërbimi i tyre VPN, si për Mac dhe iOS, është shumë i lehtë për t'u përdorur. Me pak konfigurim dhe me gjithçka të shpjeguar mirë, TunnelBear shumë kohë më parë zëvendësoi Opera VPN si VPN time për iPhone.

Unë shpresoj se këto aplikacione VPN nuk i shohin ato si diçka që "nuk ju përshtatet", mos harroni se është shumë e rëndësishme t'i përdorni ato. Shtë e vërtetë që në shtëpinë tonë dhe me lidhjen tonë mund të mos jetë e nevojshme, por në çdo bar, aeroport, qendër tregtare, etj., Ne duhet t'i përdorim ato.

Të dy TunnelBear dhe Surfeasy kanë të dhëna falas në mënyrë që t'i provoni ato pa ndonjë detyrim.

Shkarkoni | TunnelBear

Shkarkoni | Surferasy

TunnelBear: Secure VPN & Wifi (Lidhja e AppStore)
TunnelBear: VPN e sigurt dhe Wi-Fifalas
SurfEasy VPN - Proxy WiFi (Lidhja e AppStore)
SurfEasy VPN - Proxy WiFifalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendndodhjes së Alberto Carranza dijo

  Unë nuk e di se cilat faqe nuk i mbështet safari ...

 2.   Ton dijo

  As unë, dhe nga komenti… Unë do të thoja që ka diçka që prej nesh që nuk e di se çfarë lloj faqesh janë ato që mungojnë

 3.   Kira dijo

  Thjesht rekomandoni TunnelBear me dobësitë që dolën.