Pangu nuk do të hapë jailbreak iOS 9.2-9.3.3 të paqartë

Jailbreak-Cydia

Ndërsa ditët kalojnë, çdo herë Jam zhgënjyer më shumë nga djemtë Pangu dhe nuk jam i vetmi. Sot ka shumë përdorues që janë duke pritur që kinezët të lëshojnë një version të pambikëqyrur të jailbreak-ut në mënyrë që të mos duhet ta aktivizojnë atë sa herë që rifillojmë pajisjen. Edhe pse procesi nuk është i komplikuar është një shqetësim gjë që nuk ishim mësuar me thyerje të mëparshme të burgjeve. Një shpresë tjetër e përdoruesve të etur për jailbreak ishte e lidhur me mundësinë e të qenit në gjendje të jailbreak pajisjet e vjetra 32-bit, të tilla si iPhone 4s, iPhone 5 / 5c, iPad 2, 3 dhe 4 së bashku me iPad Mini, por siç informuam ju dje, djemtë nga Pangu ata nuk planifikojnë të lëshojnë një version të jailbreak-ut në përputhje me pajisjet 32-bit.

pangu-konfirmon-atë-jo-lan

Por gjithashtu djemtë nga Pangu sapo njoftuan që ata gjithashtu nuk do të lëshojnë një version të neglizhuar të jailbreak për pajisjet me një version iOS midis 9.2 dhe 9.3.3. Fillimi i mundshëm i këtij jailbreak-u i ri ishte një nga arsyet pse përdoruesit po vononin mundësinë për ta bërë këtë, kështu që ky jailbreak do të jetë gjysmë i patretur. Pangu e ka konfirmuar këtë lajm në Reddit, duke deklaruar se ai nuk po punon për këtë lloj jailbreak.

Tani mund të themi, ajo që zakonisht supozohet kur lançimi i një versioni të ri të iOS është afër, siç është rasti i iOS 10. Po sikur ata të Pangu të rezervonin diçka që mund të mbulohej nga Apple në versionin përfundimtar ai ka vështirësi ta bëjë këtë, po sikur ... justifikime. pa marrë parasysh se kujt i pëlqen djemtë nga Pangu kanë humbur interesin për thyerje burgu në kushte dhe versionet e fundit e bëjnë të qartë. Ajo që duket të jetë e qartë është se ndërsa Pangu vazhdon të kujdeset për të bërë thyerjen e jailbreakut, së shpejti do të ketë shumë pak të interesuar që duan ta bëjnë atë, duke përfshirë edhe veten time, dhe unë kam qenë duke burgosur që nga iPhone 3GS i parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Rafael Pazos dijo

  Jailbreak ka vdekur ... dhe nuk ka kthim mbrapa, TAIG nuk flet, Pangu nuk kam më besim ...

  Në fund të fundit, Apple duket se e ka fituar betejën

 2.   Martinpinamar dijo

  Po të isha nga Pangu do të humbisja gjithashtu interesin për të bërë diçka falas për njerëzit që ankohen vetëm për atë që bëj unë. Nuk mendoj se ata që ankohen dhurojnë diçka ose për të dhënë më shumë dëshirë për të arritur diçka më të mirë. Ata ankohen sikur të ishte përgjegjësia e tyre ta bënin atë falas.

  1.    IOS 5 Përgjithmonë dijo

   Jam plotësisht dakord me ju Martinpinamar

 3.   aleninc dijo

  Epo, çfarë do të bëjmë? Ndoshta nëse ata do të përkushtoheshin për të bërë ndoshta një softuer për t'u kthyer në iOS 8.4 për të bërë një jailbreak të plotë. Por gjithsesi, ishte gjithsesi falas dhe falënderimi për atë që ai na ka dhënë deri më tani është ajo që duhet të bëjmë shumicën e kohës.

  1.    IOS 5 Përgjithmonë dijo

   Në të vërtetë, është ajo që shumë mungon në këtë botë, të jesh mirënjohës!

 4.   Simarik Tadeo Lucio Cerezo dijo

  fatkeqësisht pangu cayo taig nuk tregon një shenjë se do të ketë një jailbreak dhe të jesh gjysmë i lidhur nuk ia vlen dhe pastaj njerëzve të tjerë që kanë ende 32 pajisje u mbarua jailbreak i cili mendoj se është marrëzi prej tyre iOS 10 beta është më e mirë sepse është ajo që kemi që më shumë i ngjan një pajisjeje me jailbreak

  1.    IOS 5 Përgjithmonë dijo

   Atë? ios 10 gjëja më e afërt me një pajisje të prishur nga burgu? Ju nuk keni ide se çfarë është një idevice e shkatërruar nga burgu!

 5.   Donkani dijo

  Kjo është arsyeja pse unë shkova në Android pa pritje të gjata për të vendosur një iPhone që mund të bëhet në një Android pa qenë root, por me një iPhone rrënjë andoride mbetet se është vetëm një pajisje më e shtrenjtë me aplikacione të paguara dhe një jailbreak që unë tashmë kam. . realiteti është se android ka tejkaluar Apple ashtu si ka bërë në gjëra të tjera.

  Me fal sepse me pelqeu ne iphone por pasi shikoj android rri me android.

 6.   Libri vjetor dijo

  Ka shumë njerëz që kanë pajisje 32-bit të cilat ne do të mbetemi të varur, megjithëse nuk është detyrë e këtyre grupeve të bëjnë të mundur jailbreak, faleminderit shumë gjithsesi ... shpresojmë se ka një zgjidhje….