ApexTech PXN-6603, kontrollues ergonomik MFi për iPhone dhe Apple TV 4

Kontrolluesi MFi ApexTech PXN-6603 Nuk mund të themi që sot iOS është një sistem operativ i hapur, por gjërat ishin shumë më keq shumë kohë më parë. Për dy vjet, përdoruesit e një iPhone ose iPad mund të përdorin, pa jailbreak, kontrollues për të luajtur lojëra video, diçka që ka fituar rëndësi me ardhjen e gjeneratës së katërt Apple TV. Tashmë ka disa Telekomandat MFi cilësi, por ka të ngjarë që PXN-6603 nga ApexTech vlerë më e mirë për para sesa shumë të tjera në treg.

Çfarë mund të themi në lidhje me modelin e PXN-6603? Epo çfarë duket shumë si kontrolluesi Xbox, i preferuari nga shumë lojtarë. Në fakt, shpërndarja e shkopinjve analoge është gjithashtu e njëjtë, domethënë, e djathta është në pjesën më të afërt me dorën tonë, por e majta është në pjesën e largët ose ku Sony Dualshock ka kryqëzimin.

ApexTech PXN-6603 ka qëndrimin e vet për iPhone

ApexTech PXN-6603

Sa për butonat, ne kemi të njëjtën gjë në dispozicion si në çdo telekomandë tjetër mesatarisht e rëndësishme:

 • Shkopinj analogë majtas dhe djathtas.
 • Merimanga në të majtë.
 • Butonat A, B, X dhe Y.
 • Katër butona në pjesën e përparme, dy prej tyre janë të ndjeshëm ndaj presionit.
 • Butoni i pauzës (si «Zgjidh»).
 • Butoni Bluetooth
 • Butoni i ndezjes / fikjes.

Ky propozim i ApexTech gjithashtu ka diçka që Steelseries Nimbus nuk e përfshin atë encontramos në Apple Store: a mbështetje që do të na lejojë të vendosim iPhone-in tonë dhe luani sikur të ishte një tastierë portative, duke kursyer distancat logjike. Kjo mbështetje mund të duket si një detaj i parëndësishëm, por me siguri nuk mendoni të njëjtën gjë nëse do të ishte dashur të luani me iPhone në kofshë me kontrolluesin në nivelin e gjoksit në mënyrë që të mos e mbuloni veprimin me duar.

ApexTech mund të mos ketë të njëjtin reputacion si Steelseries, por PXN-6603 juaj punon me iOS 7 ose pajisje të mëvonshme, gjenerata e katërt Apple TV dhe është gjithashtu i pajtueshëm me pajisjet Android, edhe pse për ta përdorur atë me këto lloj pajisjesh duhet të futni disa kodet që do të kërkohen nga marka. Përveç kësaj, ajo ka një çmimi prej 49,88 € dhe është në dispozicion në të zezë dhe të bardhë.

ApexTech PXN-6603 | Blej.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Filipi dijo

  Përshëndetje, si keni arritur të kontaktoni markën e telekomandës për të kërkuar kode për ta bërë atë të funksionojë me android? Nuk mund të gjej asnjë email në faqen tuaj, faleminderit.