Tani mund të vendosni një sfond të personalizuar në Safari

Safari në iOS 15

Me iPhone 13 që arrin përdoruesit e parë dhe me iOS 15 me një javë jetë, një nga ndryshimet më të habitshme që do të kemi kur përdorim pajisjet tona këtë vit është ridizajnimi total që ka pësuar Safari, shfletuesi i Apple, në aplikacionin e tij. Shfletuesi është krijuar për ta bërë më të lehtë për ne lundrimin dhe të jetë në gjendje të organizojë të gjitha skedat tona të hapura në një mënyrë shumë më të thjeshtë. Por jo vetëm kaq, gjithashtu na lejon ta personalizojmë atë shumë më tepër duke shtuar një sfond të personalizuar në iPhone -in tonëMe Ne ju mësojmë se si ta bëni atë.

Vendosja e një sfondi të personalizuar në iPhone -in tonë në aplikacionin Safari është shumë e thjeshtë dhe mund të përdorni imazhet tuaja ose të vendosni sfondet e reja që Apple ka përfshirë me iOS 15.

Si të vendosni një sfond të personalizuar në Safari me iOS 15

  • Gjëja e parë që duhet të bëni është hapni një skedë të re bosh Safari. Për këtë ju duhet shtypni dy katrorët që është në shiritin e vendosur në pjesën e poshtme të djathtë dhe pastaj shtypni butonin "+" që do të shfaqet në të njëjtën shirit në të majtë pranë të gjitha skedave që keni hapur të shpërndara në ekran.

 

  • Tjetra, ju duhet zbres deri në fund në skedën që ju është hapur derisa të gjeni butonin Edit.

  • Në këtë mënyrë do të futni të gjitha opsionet e personalizimit që ka Safari. Mes tyre, do të gjeni kunj Imazhi i Sfondit, që do të aktivizoni për të qenë në gjendje të zgjidhni sfondin që ju pëlqen më shumë.

  • Klikimi në butonin + Mund të futni ndonjë nga imazhet nga galeria juaj.

Pasi të keni zgjedhur fondin që keni zgjedhur, kjo do të shfaqet në sfond në faqet që nuk kanë një të tillë, për shembull, kur hapni një skedë të re në Safari, do të gjeni foton e zgjedhur me opsionet tipike që shfaq shfletuesi.

Personalisht, mendoj se të kesh këtë aftësi personalizimi është mirë, megjithatë, Unë nuk mendoj se do të ketë një ndikim shumë të madh pasi në shumicën e faqeve që vizitojmë nuk do të jemi në gjendje të shohim prejardhjen tonë. Gjithashtu, kush nuk është mësuar tashmë me një ton të bardhë pa zhurmë kur hyni në shfletues? Na tregoni se çfarë mendoni për këtë mundësi personalizimi!

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.