Wozniak thotë se Apple kishte të drejtë që hoqi folenë 3.5 mm në iPhone 7

Woznkiak në heqjen e portës 3.5 mm Ishte pika më e diskutueshme para prezantimit të iPhone 7 dhe vazhdon të jetë e tillë një muaj më vonë. Ne po flasim për Heqja e portës së kufjeve 3.5 mm, një arsye më shumë pse Apple, edhe pa qenë kompania e parë që e bën këtë, po merr shumë kritika. Ndër këto kritika nuk janë ato të Steve Wozniak, bashkëthemeluesi i Apple dhe, i dy gjenive, ai që me të vërtetë kuptonte disa pajisje.

En një intervistë Me TechRadar, iWoz thotë se «Nuk kishte shumë njerëz që e përdornin atë. Nuk e kam përdorur kurrë. Për ata që e përdorin, mund të blini një përshtatës të vogël« Isshtë e vërtetë që blerja e një adaptori nuk është ndër planet e askujt, por është gjithashtu e vërtetë që kjo adaptori është i përfshirë në kuti të iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, diçka që zvogëlon - nuk e eleminon - pjesën më të madhe të problemit. Por këto deklarata të reja kundërshtojnë atë që deklaroi vetë Wozniak në kohën kur mësoi për planet e Apple.

Wozniak ndryshon mendje dhe tani mirëpret heqjen e portit 3.5 mm

Në fillim, Wozniak tha se ndryshimi do të bënte që shumë përdorues të ndalonin blerjen e iPhone 7 për shkak të mungesës së portës 3.5 mm të kufjeve, diçka që iPhone News mund ta konfirmojë nga komentet që keni shkruar, veçanërisht gjatë verës. Çfarë ju bëri të ndryshoni mendim? Epo, nëse marrim parasysh se iWoz gjithmonë thotë atë që mendon dhe se nuk ka dhënë shpjegime të mëtejshme, ne mund të spekulojmë dhe të themi se në fillim nuk dukej e drejtë por që, parë në perspektivë dhe duke parë përpara, Apple ka të drejtë.

Nga ana tjetër, në intervistë ai gjithashtu foli Apple Rights Watch, një pajisje për të cilën ai gjithashtu fliste keq në të kaluarën dhe me të cilën gjithashtu ka ndryshuar mendje, pasi që tani ai e do atë. Wozniak thotë se «Unë e përdor atë mjaft në gjërat në jetën time ... Më pëlqen ta përdor dhe ta kem. Dhe kur nuk e vesh, as nuk e di se po e vesh".

Duke lexuar këtë pjesë të intervistës, më mbetet ndjenja se Steve Wozniak po përjeton pak atë që bëjnë shumë përdorues, diçka që ai tashmë është kujdesur ta thotë. Steve Jobs kur u pyet pse ai nuk bëri hulumtime të tregut: qx-CEO i Apple tha diçka si 'njerëzit nuk e dinë se çfarë duan derisa ta shohin atë« Dhe a është kjo nëse lëvizjet e fundit të Cupertino kanë qenë në gjendje të ndryshojnë mendimin e dikujt po aq të rëndësishëm sa Wozniak, kush jam unë që t'i kundërshtoj ata?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.