Çfarë të bëni nëse një nga AirPods tuaj nuk po punon si duhet?

Airpods me kutinë

AirPods janë një nga produktet më të dobishme dhe praktike që Molla e Madhe ka. Dhe, megjithëse mendojmë se nuk është një pajisje si e tillë, është, pasi i duhet një firmware për funksionimin e tij. Problemi gjendet kur të dy kufjet ndalojnë së funksionuari ose vetëm një meqenëse nuk kemi ndonjë ekran që na tregon se çfarë mund të ndodhë. Sidoqoftë, me ndihmën e pajisjes në të cilën dëshironi ta çiftoni, ne mund të zgjidhim situatën në të cilën një nga dy (ose të dy) AirPods nuk luan përmbajtje siç duhet. Kështu që, Çfarë të bëj kur jam në këtë situatë?

AirPods mund të jenë konfiguruar keq, le të mos e humbasim qetësinë tonë

Që një pajisje që na ka kushtuar më shumë se 150 euro të ndalojë së funksionuari mund të jetë një nxitje që të fillojë një prishje nervore. Sidoqoftë, ne gjithashtu kemi blerë cilësi dhe garanci, prandaj duhet ruaj qetësinë, kjo është e para. AirPods janë kufje Bluetooth që lidhen automatikisht me pajisjen e çiftuar të fundit, kështu që nëse jo ose nuk mund t'i bëjmë të luajnë muzikë, problemi mund të jetë vetëm te AirPods ose në telefonin tonë, nuk ka me

Gjëja e parë që duhet të kontrollojmë është që AirPods të karikohet, kështu që ne do t'i vendosim në kutinë dhe do të presim që ekrani të hapet me informacionin në iPhone tonë. Në rast se të dy kufjet janë të ngarkuara, ne do të marrim masa. Ne provojmë përsëri lidhjen dhe nëse ende nuk dëgjohet në njërën ose në të dy palët, ne do të kryejmë një rivendosja e lidhjes me kufje, si në vazhdim:

  • Merrni iPhone ose iPad dhe shkoni te Settings> Bluetooth> dhe Klikoni në "i" që shfaqet në të djathtë të emrit të kufjeve tuaja.
  • Klikoni në «Kalo pajisjen»

Tani që kemi lënë AirPods, do të duhet të shtypim butonin në pjesën e pasme të kutisë së AirPods për disa sekonda derisa të pulsojë e bardhë. Në atë moment, ekrani i lidhjes do të shfaqet në pajisjen tonë dhe ne do të vazhdojmë të kryejmë çiftimin siç bëmë herën e parë. Në këtë mënyrë ne kemi rivendosur lidhjen me iPhone tonë dhe, në parim, problemi duhet të zgjidhet.

Nëse problemi është ende atje, ne ju rekomandojmë që të shkoni në Apple Store më të afërt ose që të kontaktoni Apple përmes shërbimit të tij të mbështetjes të vendosur në faqen zyrtare të internetit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.