Çmimi më i mirë i ekranit në një telefon: iPhone 14 Pro Max

Ekrani i iPhone 14 Pro Max

Është e qartë se terminali i ri telefonik i Apple është një "bishë" e vërtetë. Jemi përballë një prej terminaleve më të mirë në treg. Me jo shumë risi, por mjaftueshëm për të bërë një vrimë ndër më të mirat. Në fakt, iPhone 14 është telefoni standard kundër rivalëve të tij. Tashmë kemi filluar të shohim se sa telefona të rinj po zbatojnë ishullin e famshëm Dynamic, por mbi të gjitha e dimë se ata do të përpiqen të kopjojnë gjithçka që munden. Por ka diçka që nuk do të mund ta kopjojnë dhe kjo është cilësia. Kjo është arsyeja pse në rastin e iPhone 14 Pro Max, Ajo ka zënë vendin e parë duke fituar titullin e ekranit më të mirë në një telefon.

Sipas Ekrani vjetor i teknologjisë DisplayMate Shoot-Out, iPhone 14 Pro Max është prodhuar me titullin: «DisplayMate Best Smartphone Display Award», i cili ka qenë terminali telefonik me ekranin më të mirë, me një vlerësim A + Display Performance. Në këtë mënyrë iPhone 14 Pro Max aktual ai zëvendëson fituesin e vitit të kaluar, iPhone 13 Pro Max. Gjithçka qëndron në shtëpi. E vërteta është se nuk pritej më pak nga ky model i ri, duke pasur parasysh se iPhone 13 tashmë e fitoi atë dhe 14 është më i mirë.

Në testimin për çmimin, DisplayMate zbuloi se iPhone 14 Pro Max është në gjendje të arrijë një ndriçim maksimal prej 2.300 nits, më shumë se dyfishi i iPhone 13 Pro Max. Kompania. zyrtarisht u njoftua se shkëlqimi maksimal që do të arrihet do të ishte 2.000 nits, kështu që testet i tejkaluan edhe udhëzimet zyrtare. Shkëlqimi HDR arriti kulmin në 1,590 nit, sipas DisplayMate. Ky është një përmirësim prej 33 për qind krahasuar me modelin e mëparshëm.

Ne detajojmë të gjitha kategoritë në të cilat zuri vendin e parë:

 • Saktësia më e madhe e ngjyra e bardhë
 • Saktësia më e lartë ngjyra absolute
 • Ndryshimi më i vogël në saktësia e ngjyrave me APL
 • ndryshimi maksimal i ngjyrës më i vogël me APL
 • saktësinë më të lartë të kontrasti i imazhit dhe saktësinë e shkallës së intensitetit
 • Ndryshimi më i vogël në kontrastin e imazhit dhe eshkallëzimi i intensitetit me APL
 • Ndryshimi më i vogël në ndriçimi maksimal me APL
 • ndriçimi i ekranit të plotë më i lartë për telefonat inteligjentë OLED
 • shkëlqim maksimal ekran më i lartë
 • Lidhja e kontrasti më i lartë
 • Reflektim i ulët i ekranit
 • Klasifikimi i kontrast më i lartë në dritën e ambientit
 • e mitura ndryshimi i shkëlqimit me kënd shikimi
 • e mitura variacioni i ngjyrës së bardhë me kënd shikimi
 • rezolucioni maksimal i ekran i shikueshëm

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.