Wshtë WWDC, por ka vend edhe për pajisje - iMac i ri!

Konferenca e zhvilluesve të Apple është përqendruar kryesisht në softuer dhe aplikacione të ndryshme në të ardhmen që mund të ketë ajo që paraqitet në të. Sidoqoftë, dhe pas një ngjarje me të vërtetë të shpejtë gjysmë ore, duke paraqitur lajme me ritmin e Formula 1, mbërrijnë azhurnimet e para të pasdites, kësaj here për kompjuterët desktop të kompanisë.

Rinovimi, megjithatë, nuk vjen në seksionin estetik. Estetika e këtyre makinerive do të mbetet e njëjtë siç dinim deri më tani, por brenda tyre do të jenë më të fuqishme se kurrë për të ofruar cilësinë e pritur nga produktet e nivelit të lartë.

IMac-i i ri është 43% më i ndritshëm se gjenerata e mëparshme dhe përmban procesorët e rinj Kaby Lake nga Intel, siç do të prisnit. Përveç kësaj, modeli me inç më i madh mund të arrijë deri në 64 GB RAM në mënyrë që më të kërkuarit të mos kenë asnjë problem në punët që kërkojnë më shumë përpunim.

Sa për çmimet, ato do të fillojnë me 1.099 dollarë për modelin 21,5-inç dhe 1.299 për modelin e të njëjtave inç dhe një ekran me rezolucion 4K. Për versionin 27 inç, çmimi fillestar do të fillojë nga 1,799 dollarë. Por a është kjo e gjitha?

Edhe pse dukej kështu, ato nuk janë të gjitha lajmet për sa i përket çmimeve që kemi parë të prezantuara në skenë. MacBooks jo vetëm që bëhen më të fuqishëm, por gjithashtu azhurnojnë çmimet e tyre. 1,299 dollarë për MacBook, 1,299 dollarë për 13-inç MacBook Pro pa Touch Bar, 1,799 dollarë për të njëjtin model me Touch Bar dhe 2,399 dollarë për 15-inç MacBook Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.