IPhone 7 i ri do të na bëjë të zgjedhim butonin e shtëpisë Kliko

iphone-7-zgjidh-kliko-në

Dita ka ardhur, dhe unë nuk do të jem i vetmi që do ta them kështu ... Tani mund të merrni një iPhone 7 të riPo, marrja e tij sot nuk do të jetë një detyrë e lehtë, ka shumë që kanë ndërmarrë të rezervojnë pajisjen më të fundit nga djemtë në bllok dhe ajo tashmë është ezauruar në shumicën e pikave të shitjes. Mos u dëshpëro, në ditët e ardhshme stoku do të rritet, dhe madje mund të përpiqesh të marrësh një iPhone të ri 7 nga shpërndarësit e autorizuar, megjithëse duhet të kesh parasysh se nëse nuk e blen direkt nga Apple, viti i dytë e garancisë do të duhet ta mbulojë atë duke e çuar në vendin ku e keni blerë.

Një iPhone 7 që, ndër të tjera, na sjell një buton të ri Home, atë buton që është dëmtuar për kaq shumë sepse në fund të fundit është butoni që ne përdorim më shumë në jetën tonë të përditshme. Një buton Home që ndryshon, ndër të tjera, lejon ngushtësinë e iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus. Si ndryshon ?, butoni Home nuk është më një buton normal, tani është një zonë me aftësi 3D Touch dhe përgjigje haptike (dridhja e Motorit Taptic), një risi që Kjo do të na bëjë të zgjedhim përgjigjen e asaj Klikimi kur konfigurojmë iPhone 7 tonë.

Siç mund ta shihni në rishikimin e mëparshëm, kur konfiguroni iPhone 7 të ri do të na kërkohet një konfigurim i ri, tani mund të zgjedhim llojin e Klikoni përgjigjen që duam të kemi. Siç e dini, kjo është diçka që ndodh në Mac-et e reja, një buton që zhduket dhe zëvendësohet nga klikime të rreme me dridhje e prodhuar nga Motori Taptic.

Dhe ne do të kemi 3 nivele klikimesh, pasi duam pak a shumë. Por ajo që duam vërtet është të provojmë këtë lloj përgjigjeje shikoni nëse nuk e humbasim atë ndjesi butoni fizik që kemi pasur deri më tani. Jini shumë të vëmendshëm që shumë shpejt do të ndajmë të gjitha përshtypjet e krijuara nga iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.