29 qytete të reja janë tani në dispozicion në pamjen 3D të Apple Maps

harta-mollë-pamje-3d-mbikalim

Apple sapo ka azhurnuar qytetet ku është i disponueshëm pamja 3D, në mënyrë që të mund t'i shohim ato pa u larguar nga shtëpia jonë, megjithëse nuk është mënyra më e mirë për t'i vizituar ato. Kompania me qendër në Cupertino është përqendruar në këtë azhurnim duke shtuar deri në gjashtë qytete në Meksikë: Acapulco, Cuernavaca, Hermosillo, La Paz, Oaxaca dhe Puebla, ndërsa në Spanjë ka pasur vetëm dy qytete të shtuara: Gijón dhe Vigo. Vendet e tjera ku Apple ka përqendruar interesat e saj për të shtuar këtë lloj pamje kanë Japonia dhe padyshim Shtetet e Bashkuara.

harta-mollë-3d-mbikalim

Më poshtë ju tregojmë listën me të gjitha qytetet që tani e tutje na lejojnë të shijojmë pamjen 3D nga iPhone, iPod touch, iPad ose Mac përmes aplikacionit Apple Maps:

 • Akapulco, Meksikë
 • Cuernavaca, Meksikë
 • Hermosillo, Meksikë
 • Oaxaca, Meksikë
 • Puebla, Meksikë
 • La Paz, Meksikë
 • Gijon, Spanjë
 • Vigo, Spanjë
 • Akita, Japoni
 • Hagi, Japoni
 • Hakodate, Japoni
 • Hamamatsu, Japoni
 • Kumamoto, Japoni
 • Tsunoshima, Japoni
 • Allentown, PA (SH.B.A.)
 • Ishulli Catalina, CA (SH.B.A.)
 • Columbia, SC (SH.B.A.)
 • Martha's Vineyard, MA (SH.B.A.)
 • Omaha, NE (SH.B.A.)
 • Parku Kombëtar i Pinnacles, CA (SH.B.A.)
 • Porterville, CA (SH.B.A.)
 • Poughkeepsie, NY (SH.B.A.)
 • Rochester, NY (SH.B.A.)
 • Springfield, MA (SH.B.A.)
 • Tallahassee, FL (SH.B.A.)
 • Visalia, CA (SH.B.A.)
 • Leipzig, Gjermani
 • Napoli, Itali
 • Stoke-on-Trent, Mbretëria e Bashkuar

Ky azhurnim gjithashtu shton funksione të reja në disa vende ku që nga sot nuk ishte në dispozicion, të tilla si informacioni mbi gjendjen e trafikut në Kili, Hungari dhe Qytetin e Vatikanit. Vendi tjetër ku informacioni mbi transportin publik do të jetë në dispozicion do të jetë Japonia, i cili do të lëshojë këtë funksion në pothuajse të gjithë vendin me ardhjen e iOS 10 në shtator. Japonia është bërë një nga bastionet e Apple në vitet e fundit, duke anashkaluar fqinjët koreanë të Samsung.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.