9 smartphone-et kryesorë të aktivizuar në SHBA këtë Krishtlindje ishin të gjithë iPhone

IPhones kryesore

Santa Claus me siguri ka një iPhone. Këtu Magi hedhin më shumë Android, por në SH.B.A shifrat janë shkatërruese. Numri i terminaleve të rinj që janë aktivizuar në Shtetet e Bashkuara kanë dalë në dritë dhe pothuajse gjysma, 43%, janë iPhone dhe iPad.

Unë nuk do të hyj në polemikë se nëse një smartphone robotik ose mollë është më i mirë. Në fund të fundit, kjo është një çështje shumë personale dhe të gjithë kemi pjesën tonë të arsyes kur lavdërojmë ose kritikojmë një sistem ose një tjetër. Çështja është që sipas këtyre të dhënave, gjysma e Yankees preferojnë Apple. Nëse analizojmë modelet në këtë listë, do të shohim disa të dhëna shumë kurioze.

Flurry Analytics ka prezantuar një raportojnë e cila tregon listën e pajisjeve kryesore mobile që janë aktivizuar për herë të parë këto ditë Krishtlindjesh. Modele të ndryshme të iPhone zënë nëntë pozicionet e para. Pajisja e dhjetë më e aktivizuar ishte Mi 4 LTE e Xiaomi. Le të shohim listën sepse është disi kurioze:

 1. iPhone 11 - 6.2%
 2. iPhone XR - 5.27%
 3. iPhone 7 - 3.31%
 4. iPhone 8 - 3.10%
 5. iPhone 11 Pro Max - 3.01%
 6. iPhone 8 Plus - 2.97%
 7. iPhone 6 Plus - 2.95%
 8. iPhone 7 Plus - 2.35%
 9. iPhone X - 2.23%

Duke parë modelet, në shikim të parë mund të nxjerrim disa përfundime. Logshtë logjike që pajisja më e shitur është iPhone 11 i ri i prezantuar vetëm tre muaj më parë. Por iPhone 11 Pro nuk duket në listë, në krye të gamës së telefonave inteligjentë të rinj Apple të vitit 2019. Ai nuk duhet të jetë sipas çmimit, por sipas madhësisë, pasi vëllai i tij më i madh, më i madh, duket në vendin e pestë dhe më shumë i shtrenjtë, iPhone 11 Pro Max.

Easyshtë e lehtë të mendosh që amerikanët janë në ekranet e mëdha. Me një çmim të ngjashëm, ata preferojnë një model më të madh të vjetër sesa një më të ri me më pak inç. Nga e pesta në të tetën janë modelet me ekranet më të mëdha.

Disa gjëra më shumë: vetëm katër iPhone kanë Face ID, pesë të tjerët janë dizajne të vjetra me Touch ID. Dhe së fundmi, është kurioze të shohësh se si iPhone 6 Plus është futur në këtë listë, përpara iPhone X. Një model që nuk mund të azhurnohet më në iOS 13. Gomari i madh, pavarësisht nëse ecën apo jo….


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.