Analizuesi i zemrës azhurnohet me përmirësime të rëndësishme për të kontrolluar zemrën tuaj me Apple Watch

Analizues i zemrës

Sa herë që duhet të shkruaj për këtë temë më jep gunga. Katër vjet më parë, një mëngjes Apple Watch më zgjoi, duke më paralajmëruar që zemra ime ishte më e ngadaltë se normalja. 23 goditje të tasteve dhe nuk u rikuperuan. Gruaja ime më çoi menjëherë në spital. Disa orë më vonë, në ICU ata arritën të më stabilizonin rrahjet e zemrës. Të nesërmen, kam bërë operacion dhe a stimulues kardiak. Ruajtur

Meqenëse ishte Apple Watch origjinal, ajo ende nuk paralajmëronte si ato aktuale, kur ka një rrahje zemre jashtë intervalit të zakonshëm. Wasshtë instaluar në watchOS me serinë 1. Për fat të mirë, ai kishte një aplikacion të instaluar shumë të ngjashëm me të Analizues i zemrës, e cila ishte ajo që më paralajmëroi. Sot ajo ka marrë azhurnime shumë të jashtëzakonshme.

Analyzer i zemrës është një aplikacion i fuqishëm që përfiton nga të dhënat e rrahjeve të zemrës të gjurmuara nga Apple Watch. A azhurnimi i ri i lëshuar sot sjell një ndërfaqe të rinovuar, mbështetje në modalitetin e errët, mundësi të reja të të dhënave dhe shumë më tepër.

Pas një azhurnimi të madh në aplikacionin Apple Watch nëntorin e kaluar, aplikacioni i sotëm i Analyzerit të Zemrës përqendrohet në Rinovimi i versionit të iPhone. Risi kryesore është një panel krejtësisht i ri, i cili paraqitet sa herë që hapni aplikacionin.

Në ekranin e analizës së zemrës, mund të shikoni një sërë statistikash dhe raportesh të ndryshme, duke përfshirë rrahjet mesatare të zemrës, tendencat tuaja për ditën dhe javën, rrahjet e zemrës në pushim dhe më shumë. Qëllimi i panelit është të paraqesë a përmbledhje e qartë e çdo dite posa të hapet aplikacioni.

Ka gjithashtu grafikë të rinj dhe pika shtesë të të dhënave në versionin iPhone, duke përfshirë tendencat, rrahjet mesatare të zemrës, etj. Ndërkohë, në Apple Watch, Heart Analyzer tani ofron komplikime të përmirësuara infografike. Analyzer Zemra tani është gjithashtu në përputhje me mënyra e errët dhe do të ndjekë konfigurimin që kemi në iOS.

Analyzer Zemra është në dispozicion në App Store si shkarkim falas me blerjet në aplikacion. Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë për të vizualizuar të dhënat e rrahjeve të zemrës tuaj kur jeni duke ushtruar ose duke fjetur, mos ngurroni ta provoni këtë aplikacion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Daniel dijo

  Uau ... duket si një artikull i paguar.
  Ky aplikacion nuk bën një analizë mbi rrahjet dhe statusin e zemrës. Thjesht bëni disa diagrame dhe tabela mbi informacionin e mbledhur nga vetë aplikacioni shëndetësor. Për shembull: kjo ju tregon mesataren e rrahjeve të zemrës suaj në gjumë, mesataren e rrahjeve të zemrës suaj duke bërë sport ... por nuk do t'ju paralajmërojë, as nuk do të bëjë një studim të vazhdueshëm të patologjive të mundshme të zemrës tuaj pasi dëshiron t'ju bëjë kuptoj në këtë Post. Nëse jeni duke kërkuar diçka të tillë, atëherë vazhdoni t’i besoni vetë aplikacionit Health dhe pa shpenzuar €.
  Për më tepër, do të ishte mirë të dinit se cili aplikacion zbuloi atë anomali të zemrës që ju bëri të vraponit në spital. Kjo do të ndihmonte më shumë komunitetin.

  1.    Toni Cortes dijo

   Ajo që bën ky aplikacion është të analizojë të dhënat e mbledhura nga Apple Watch. Siç e thashë në postim, aktualisht është watchOS që është drejtpërdrejt përgjegjës për njoftimin nëse zbulon goditje jo normale të tasteve. Aplikacioni që më lajmëroi ishte HeartWatch. https://apps.apple.com/es/app/heartwatch-frecuencia-card%C3%ADaca/id1062745479 . Dhe për fat të keq, postimi nuk paguhet. 🙁