Apple fillon punësimin për Campus 2 të ri

Apple Campus 2 në nëntor

Ka gjithnjë e më pak kohë që punimet e Apple Campus 2 të ri, të njohur si anije kozmike, të përfundojnë. Këto punë kanë zgjatur më shumë sesa pritej, për shkak të dallimeve me kontraktorët, ndryshime që kanë dështuar përfundimisht të vonojnë përfundimin e punimeve më shumë sesa është e nevojshme. Këto pajisje të reja, kanë një kapacitet për të vendosur pak më shumë se 41.000 punonjës, një numër shumë më i lartë sesa kompania aktualisht ka në objektet e saj në Cupertino. Kur kanë mbetur edhe disa muaj për të përfunduar punimet, Apple sapo ka ofruar përmes faqes së saj zyrtare disa oferta pune për objektet tona.

Por nuk është mënyra e vetme për të gjetur personel për objektet e reja, por gjithashtu ka vendosur disa oferta në LinkedIn për të plotësuar vendet e lira të punës. Por mesa duket jo të gjitha vendet e punës do të jenë të përhershme, pasi kompania po përdor gjithashtu agjensi temp për të mbushur vendet e saj të lira.

Punimet e kësaj vepre faraonike filluan në shkurt 2014 Për më shumë se dy vjet, gati tre për të qenë të saktë, ne ju kemi informuar çdo muaj për statusin e punëve në funksion të kryer, një objekt që do të marrë të gjithë energjinë e nevojshme për funksionimin e tij përmes burimeve të rinovueshme të tilla si dielli, përmes paneleve diellore të vendosura në pjesën e sipërme të ndërtesës.

Ideja e ndërtimit të këtyre objekteve të reja vjen e gjatë, pasi ishte e vetja Steve Jobs i cili prezantoi këtë projekt në qytetin e Cupertino në 2006, dhe ideja fillestare ishte që punimet do të përfundojnë deri në 2010, por ngjarje të ndryshme të paparashikuara dhe ndryshime në plane kanë vonuar ndërtimin e këtij kompleksi. Kostoja e tokës arriti në 160 milion dollarë, ndërsa kostoja e ndërtimit do të kushtojë rreth 500 milion dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.