Apple këshillon disa shpërndarës që zëvendësimet e iPhone mund të vonohen për shkak të Coronavirus

iPhone 11 Pro

Coronavirus vazhdon të zërë të gjitha titujt kryesorëNuk ka rëndësi se për çfarë lloji të lajmeve bëhet fjalë që sot do të gjejmë diçka në lidhje me Coronavirusin. Një pandemi që vazhdon të anulojë ngjarjet, dhe të ndryshojë pak jetën tonë. Dje po flisja për parashikimet e disa analistëve për lansimin e iPhone 12 të ardhshëm, dhe sot lajmet nuk janë aq optimiste: Apple do të paralajmëronte shpërndarësit e saj për një rritje në kohën e pritjes për të marrë një zëvendësim të pajisjes. Pas kërcimit, ne ju japim të gjitha detajet e këtij lajmi të ri në lidhje me Coronavirus.

Hasshtë publikuar nga djemtë në Bloomberg dhe këto zëvendësime janë për pajisjet që janë dëmtuar rëndë dhe prandaj duhet të zëvendësohen me një iPhone të ri të riparuar. Një kohë që ishte mjaft e shkurtër, por tani nga Apple ata thonë se mund të zgjasë deri në 2 - 4 javë. Për ta Apple do t'u dërgojë e-mail përdoruesve që kanë nevojë për zëvendësime përmes shpërndarësve për t'i ofruar atyre mundësinë e marrjes së tyre direkt në shtëpi përmes Apple. Ata nuk thonë se për çfarë është në të vërtetë kjo vonesë, por e vërteta është se Bloomberg ka qenë në gjendje të verifikojë se këto probleme janë për shkak të vonesat e furnizimit për shkak të ndikimit të Koronavirusit në të gjithë tregun e teknologjisë.

Dhe e vërteta është se kompanitë e teknologjisë që punojnë për Apple pëlqejnë Foxconn dhe Pegatron, u mbyllën dy ose më shumë javë kur u lajmërua global, por duket se ata tashmë po punojnë përsëri. Kompanitë që janë të nevojshme për linjën e montimit të Apple ... Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë me gjithë këtë, në dyqanin zyrtar të Apple duket se ata gjithashtu kanë një mungesë të disa pjesëve për shkak të këtyre problemeve të furnizimit ... Dhe ju, a keni hasni ne kete ceshtje?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.