Apple nxjerr përditësime për HomePod dhe Apple TV

HomePod bardh e zi

Apple sapo ka lëshuar përditësimet që mungonin për të pasur të gjitha pajisjet e saj në versionin më të fundit ato që korrespondojnë me HomePod dhe Apple TV, të cilat tani mund të shkarkohen.

Dje kishim versionet e reja për iPhone, iPad, Apple Watch dhe Mac, por na mungonin ato për HomePod dhe Apple TV. Pritja ka mbaruar dhe ne tani mund t'i shkarkojmë ato në pajisjet tona dhe përfitoni nga të gjitha veçoritë e reja që përfshihen, të cilat në rastin e HomePod janë gjithashtu interesante. Përditësimi i ri i HomePod në versionin 16.3 sjell, në rastin e HomePod mini, një funksionalitet të ri që ishte rezervuar për HomePod që sapo është lançuar, por që pronarët e altoparlantit të vogël Apple mund ta shijojnë gjithashtu: sensorë të rinj të temperaturës dhe lagështisë.

Të disponueshëm në HomePod mini që nga fillimi, por pa asnjë funksionalitet të njohur, këta sensorë do të fillojnë të jenë të dobishëm në altoparlantin e vogël sapo ta përditësoni në versionin 16.3. Nga atje, dhe për sa kohë që iPhone juaj është gjithashtu i përditësuar, do të mund të dini temperaturën dhe lagështinë e dhomës në të cilën ndodhet HomePod mini, dhe përdorni ato të dhëna për automatizime. Për më tepër, tingujt mjedisorë që mund të dëgjohen nga HomePod janë përmirësuar, automatizimet e përsëritura mund të konfigurohen me zërin prej tij dhe ne mund të pyesim Siri se ku është një mik ose një anëtar i familjes, padyshim për sa kohë që ata ndajnë vendndodhjen e tyre me ju. Ka gjithashtu përmirësime në kontrollin e volumit të HomePod origjinal dhe përmirësime në riprodhimin e përmbajtjes vokale, për të dëgjuar me më shumë cilësi podkaste dhe të ngjashme.

Në rastin e Apple TV përditësimi i tvOS 16.3 nuk sjell ndonjë lajm të njohur Përveç përmirësimeve të performancës dhe rregullimeve të gabimeve, një klasik i vërtetë i Apple.


2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Esteban Gonzalez dijo

  Një pyetje, kam përditësuar HomePod dhe iPhone dhe MacBook Pro, dhe temperaturën dhe lagështinë e HomePod mini, i shoh në Mac, por jo në iPhone. Ndonje ide?

  1.    Louis Padilla dijo

   Rinisni iPhone, ato duhet të shfaqen nëse keni gjithçka të përditësuar