Apple lëshon Beta të re të softuerit HomePod 15 për të rregulluar mbinxehjen

Apple nuk është ndërmarrja perfekte. Padyshim si çdo kompani tjetër e shkëlqyeshme, pa marrë parasysh sa përpiqesh t'i bësh gjërat siç duhet, herë pas here shpëton "diçka" që ndikon në funksionimin e çdo pajisjeje marke.

Por ajo për të cilën mund të jeni të sigurt është se nëse bëj ndonjë gabim, sado i vogël, do ta zgjidhë shpejt. Një orë më parë ai sapo lëshoi ​​një version të ri të Softuerit HomePod 15 në beta që rregullon problemet e mbinxehjes së HomePods që kishin instaluar versionin e mëparshëm beta. Bravo

Apple sapo lëshoi ​​një version të ri beta të Softueri HomePod 15 që zgjidh problemet që u shfaqën ditë më parë dhe që tashmë i diskutuam këtu i njëjtë

Ky version i ri i softuerit vjen pas ankesave nga disa përdorues të HomePod se ata kishin instaluar HomePod 15 beta dhe se kishin hasur gabime të papritura dhe probleme me mbinxehje në pajisjet tuaja.

Ky program beta për HomePod u instalua fillimisht vetëm në një numër të vogël të përdoruesve, pasi që shpërndahet vetëm me ftesë të kompanisë. Kështu që as zhvilluesit dhe as përdoruesit e fundit nuk janë përfshirë në problemin e mbinxehjes.

Nëse një përdorues ka përdorur një metodë alternative ndaj zyrtarit Për të instaluar këtë softuer beta dhe për shkak të mbinxehjes pajisja juaj ka pësuar dëmtime, Apple nuk do të jetë përgjegjës për riparimin e tij. Duhet të jeni shumë të kujdesshëm kur instaloni ndonjë program beta, pasi mund të shkaktojë gabime, dhe disa me pasoja të rënda.

zyrtarisht, Apple nuk e ka përmendur asgjë në lidhje me zgjidhjen e problemit të mbinxehjes në shënimin që shoqëron azhurnimin. Por për shkak të shpejtësisë në lëshimin e një versioni të ri beta krahasuar me atë të mëparshëm, sigurisht që ka qenë korrigjimi i këtij gabimi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.