Apple mund të shesë 100 milion iPhone 12 falë 5G

Vendndodhja INE

Shumë janë thashethemet që tregojnë Apple do të lançojë iPhone-in e parë me teknologji 5G vitin e ardhshëm duke përdorur teknologjinë e Qualcomm dhe jo atë të tijin për të cilin ai ka punuar që nga blerja e sektorit 5G të Intel. Apple ka marrë shumë kritika sepse nuk ka lansuar iPhone me këtë teknologji në 2019

Teknologjia 5G do të përmirësojë jo vetëm shpejtësinë e lidhjes nga pajisja, por gjithashtu ka një vonesë shumë më të ulët se ajo që mund të gjejmë aktualisht në rrjetet 4G. Problemi është se infrastruktura 5G në të gjithë botën, përveç në Korenë e Jugut, është akoma shumë themelore, për të mos përmendur praktikisht inekzistente.

Sipas Digitimes, një medium që sa herë që ai është më pak korrekt në parashikimet e tij, Apple do të nxjerrë në treg rreth 100 milion iPhone 12, iPhone 12 që më në fund do të mbërrijë me çipin 5G. Nëse marrim parasysh se parashikimet më optimiste sugjerojnë se Apple do të vijë gjatë gjithë vitit 2019 rreth 80 milion iPhone 11 dhe iPhone 11 Pro, këto përfaqësojnë një rritje të konsiderueshme të shitjeve.

Shifra e njoftuar nga Digitimes bazohet në parashikimet e supozuara të prodhimit që Apple ka siguruar furnizuesve tuaj të zinxhirit të furnizimit në mënyrë që ata të fillojnë të përgatiten për kërkesën me të cilën do të përballen vitin e ardhshëm.

Në përgjithësi, shitjet e iPhone kanë parë rritje prej -5% në 5% në vitet e fundit, kështu që parashikimet e një rritje prej 20% janë, edhe një herë, fryt i imagjinatës së këtij mediumi se gjithçka që bën është të monopolizojë titujt e mediave si tonat.

Nga të gjithë analistët e përgjithshëm që ndjekin lajmet e Apple, i vetmi me një ritëm më të lartë goditje në Ming-Chi Kuo, një analist i cili bazon parashikimet e tij në burimet që ai pretendon të ketë në linjat e prodhimit të Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.