Apple mund të shpallë ngjyrën e verdhë në iPhone 14 dhe 14 Plus javën e ardhshme

iPhone 14 në të verdhë

Pak ditë më parë, muaji mars dhe me të fillon cikli i dytë i madh i shitjeve të iPhone. Që nga prezantimi i tij në shtator dhe marketingu në tetor, shitjet kanë mbetur të qëndrueshme me një kulm në shitje në kohën e Krishtlindjeve. Megjithatë, Apple përdor pranverën dhe marsin të përpiqen të japin një efekt në iPhone-in e tyre dhe të shkaktojnë rritje të shitjeve. Kete vit Një ngjyrë e re e verdhë ka të ngjarë të shpallet për iPhone 14 dhe 14 Plus javën e ardhshme, diçka që mund të ndihmojë në rritjen e shitjeve.

Një model i qartë në Apple… tani është radha e iPhone 14 dhe ngjyra e verdhë

Ne flasim për modele sepse Apple është një kompani doganore. Dhe falë kësaj, analistët janë në gjendje të parashikojnë lajmet dhe të parashikojnë lëvizjet e ardhshme të Big Apple me informacion shtesë. Me këtë rast ka një thashethem të fortë që vë në dukje se Javën e ardhshme mund të kemi një njoftim informues për shtyp me produkte të reja si një MacBook Air 15 inç. Megjithatë, normalisht Apple ka kushtuar një pjesë të përpjekjeve të saj në muajin mars, siç e kemi komentuar ne përpiquni të rrisni shitjet e iPhone.

iPhone 15 Pro Max
Artikulli i lidhur:
iPhone 15 Pro Max do të ketë kornizat më të hollë dhe kamerat me më pak goditje

Falë një postimi në Weibo ne mund të shohim një rrjedhje të mundshme që Apple do të ofrojë ngjyrën e verdhë si një model i ri iPhone 14 dhe 14 Plus javën e ardhshme. Ky lajm ka të gjithë konsistencën e mundshme për dy arsye. Para së gjithash, tashmë ka një lëvizje të fortë rrjedhjesh që tregojnë lajme në nivelin e produktit javën e ardhshme. Së dyti, Apple ajo ka prezantuar tashmë ngjyra të reja në iPhone vitet e tjera. Duhet të kujtojmë vetëm ngjyrat jeshile të prezantuara vitin e kaluar për iPhone 13 dhe ngjyrën vjollcë të prezantuar dy vjet më parë me iPhone 12.

Prandaj, ka shumë gjasa që javën e ardhshme të kemi një model të verdhë shtuar në të gjitha ngjyrat që mund të blejmë aktualisht nëse duam të blejmë një iPhone 14.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.