Apple lëshon një azhurnim në AirTag, a e keni tashmë atë?

El AIRTAG Shtë një produkt kurioz nga kompania Cupertino që ka befasuar vendasit dhe të huajt me performancën dhe aftësitë e tij. Ky mjet i vogël i mundësuar nga bateria gjithashtu merr përditësime, edhe pse mund të mos e keni imagjinuar. Dhe kjo është arsyeja pse ne jemi këtu sot, për t'ju kujtuar se është gjithmonë mirë të merrni këto lloj përditësimesh për t'i mbajtur.

Apple kohët e fundit ka përditësuar AirTag dhe shumë përdorues tashmë po i marrin këto lajme në pajisjet e tyre. Zbuloni nëse AirTag juaj është përditësuar saktë dhe mbani të azhurnuar me të gjitha lajmet nga kompania Cupertino.

Që nga 31 gushti, Apple ka lëshuar firmuerin AirTag 1.0.291, e cila ka numrin e ndërtimit 1A291C, më të lartë se 1A291a të përdorur nga firmueri më parë. Sigurisht, ne shfrytëzojmë rastin t'ju kujtojmë se nuk ka asnjë mënyrë për të detyruar një azhurnim të AirTag, nënkuptojmë me këtë që ai do të përditësohet automatikisht kur sistemi dëshiron. Ky version nuk përfshin më shumë se disa përmirësime të performancës, larg sistemit "anti-ngacmimi" që u prezantua në azhurnimin e mëparshëm të firmware.

Ndërkohë, kompania Cupertino vazhdon të punojë në Fjalën kryesore që me sa duket do të mbahet më 14 shtator në të cilën do të shohim iPhone 13 të ri dhe natyrisht Apple Watch Series 7 për të cilin po flitet kaq shumë kohët e fundit.

Si të shihni nëse keni përditësuar AirTag tuaj

Ky version i ri 1.0.291 i AirTags janë pajisjet tona automatikisht siç themi më lart, por nëse doni të kontrolloni nëse jeni në versionin e fundit të lëshuar thjesht duhet të ndiqni këto hapa:

  • Hapni aplikacionin Gjeni në iPhone tuaj
  • Zgjidhni në fund opsionin «Objekte» dhe klikoni në AirTag tonë
  • Kur hyni në këtë duhet të kaloni mbi emrin
  • Numri serik dhe firmware i AirTag tuaj shfaqen në pjesën e poshtme

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.