Apple nis një program të ri riparimi për iPhone 6s

ad-iphone-6s-siri-cookie-përbindësh

Javën e kaluar, Apple nisi një programi i riparimit i destinuar për ata përdorues që po përjetonin problemin e "shiritit gri" dhe humbjen e ndjeshmërisë së prekjes në ekranin e iPhone 6 Plus pas përplasjeve dhe / ose rënieve të caktuara. Tani, vetëm disa ditë më vonë, kompania Cupertino fillon një program tjetër riparimi, këtë herë për iPhone 6s, por vetëm për njësi të caktuara të këtij modeli.

Ky program i ri riparimi është menduar për ata përdorues Pronarët e iPhone 6s po përjetojnë mbyllje të papritur në terminal. Kjo çështje duket të jetë e kufizuar dhe do të prekë vetëm pajisjet e prodhuara midis shtatorit dhe tetorit 2015.

Nëse iPhone 6s mbyllet papritmas, Apple ju ofron një zgjidhje

Në mes të fundjavës Apple ka nisur një program të ri riparimi. Në këtë rast është një problem që prek iPhone 6s, fillimisht filloi në shtator 2015, por jo për të gjitha njësitë, qoftë vetëm për një grup të caktuar pajisjesh prodhuar midis muajve shtator dhe tetor 2015. Nëse jeni pronar i iPhone 6s dhe keni përjetuar mbyllje të menjëhershme të telefonit tuaj inteligjent, lexoni pasi iPhone 6s ka mundësi të kualifikohet për këtë program riparimi.

Për të nisur këtë program riparimi, Apple ka lansuar një faqe speciale brenda seksionit të mbështetjes teknike të faqes së tyre të internetit nën titullin "Programi iPhone 6s për Çështje të Shuarjes së Papritur". Në këtë faqe mund të lexojmë se si kompania shpjegon se për çfarë lidhet ky problem që prek iPhone 6s ndërsa siguron ata përdorues që mund të preken duke treguar që kjo nuk është çështje sigurie dhe se pajisjet e prekura arrijnë në "një numër shumë të vogël":

Apple ka përcaktuar që një numër shumë i vogël i pajisjeve iPhone 6s mund të mbyllen papritur. Kjo nuk është një çështje sigurie dhe prek vetëm pajisjet brenda një game të kufizuar numrash serikë që janë prodhuar midis shtatorit dhe tetorit 2015.

Nëse e keni provuar këtë çështje, vizitoni një Shitje me pakicë në Apple ose Ofruesin e Shërbimit të Autorizuar të Apple dhe kontrolloni numrin serik të pajisjes tuaj për të konfirmuar të drejtën për një zëvendësim të baterisë, pa pagesë.

Me sa duket, ky problem ka të bëjë me baterinë e përfshirë në modelet e prekura të iPhone 6s në një mënyrë të tillë që zgjidhja e ofruar nga Apple është zëvendësimi falas i baterisë terminal. Por në të njëjtën kohë, kompania tregon se problemi i zbuluar mund të ketë të bëjë edhe me aspekte të tjera, posaçërisht me praninë e një ekrani të prishur ose të plasaritur, kështu që, para se të hyjnë në këtë program riparimi, përdoruesit duhet të përballen me riparimin nga ekrani.

Si të hyni në programin e riparimit

Për të përcaktuar nëse iPhone 6s juaj është prekur nga ky problem, thjesht hyni në këtë faqe në internet të Apple, zgjidhni vendin tuaj dhe kontaktoni mbështetjen teknike në internet të kompanisë. Ata do të kujdesen për marrjen e iPhone 6s tuaj, ndryshimin e baterisë dhe marrjen e saj në shtëpi me ju.

Ju gjithashtu mund të zgjidhni të shkoni në një dyqan zyrtar të Apple ose një shitës të autorizuar.

Për ata përdorues që kanë bërë tashmë një ndryshim baterie për shkak të këtij problemi dhe kanë paguar për të, Apple ofron një rimbursim të shumës së paguar nga përdoruesiPo, duhet të keni faturë për të bërë kërkesën.

Para se të merrni iPhone 6s për riparim ...

Siç thekson Apple, mos harroni se përpara se ta merrni iPhone 6s në procesin e zëvendësimit të baterisë, duhet ta përgatisni siç duhet:

 • Rezervoni të gjithë përmbajtjen tuaj në iTunes ose iCloud.
 • Çaktivizo Find My iPhone
 • Fshini të gjithë përmbajtjen e terminalit, të dhënat dhe cilësimet, nga Cilësimet → Të përgjithshme → Rivendos → Fshini të gjithë përmbajtjen dhe cilësimet

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mav dijo

  Epo, filloi të më jepte këto probleme pasi që kam iOS 10, do të jetë një rastësi ...

 2.   korsario dijo

  Më ndodh shumë, ndalet në 40 70 45% siç jep

 3.   lobodolcevita84 dijo

  Mirë,
  E njëjta gjë më ndodhi që kur instalova iOS 10, një dështim i rastësishëm që fikte terminalin ndonjëherë dhe kur e lidhja me rrjetin, ai kishte 40% bateri ose ndonjëherë më pak. Vendosa një takim në shiritin gjenial të Apple Store Sol në Madrid dhe u ktheva me një iPhone 6s të ri… ata zbuluan një defekt në Bluetooth që nuk e kisha vërejtur, e përdora atë në makinë pa problem. Një tjetër defekt që kam zbuluar që nga iOS 10 është që ekrani ndizet vetvetiu ndonjëherë kur marr celularin ose kur prek diku që nuk është butoni i shtëpisë ose butoni i ndezjes / fikjes.

  1.    Alvaro dijo

   Çaktivizoni "Ngre për të zgjuar" në cilësimet / ekranin dhe shkëlqimin

   1.    selui dijo

    kjo nuk është një dështim, ekrani ndizet vetë kur e merrni dhe anoni pak, në cilësimet mund të çaktivizohet

 4.   aitor dijo

  Mua më ndodh gjithashtu dhe nga ndihma telefonike ata më kanë bërë të rivendos në të gjitha mënyrat e mundshme dhe vazhdon të ndodhë tani tani unë e di se çfarë është zgjidhja

  1.    lobodolcevita84 dijo

   Faleminderit shumë për këshillën!

 5.   Jorge dijo

  Bateria më ka ndodhur edhe mua dhe unë e kam restauruar disa herë siç më thanë në ndihmë telefonike, por asgjë fare, dhe nëse kam vërejtur gjithashtu se ajo po azhurnohet në ios 10 dhe po e ndalon atë.

  Përveç jush, a nuk ndodh që kur hyni në kontakte, të bllokohet dhe të duhet kohë për t'u përgjigjur?
  nga rruga është një iphone 6s plus… ..