Apple Pay fiton vrull në Indi me një lëvizje të papritur

Si të paguani me Apple Pay

Apple Pay është sinqerisht mënyra më e mirë e pagesës pa kontakt që mund të gjeni sot. Ata prej nesh që janë mësuar nuk e kuptojnë më nevojën për të marrë një kartë krediti. Pavarësisht nga pengesat që po has sistemi Cupertino në Spanjë për t’u zgjeruar siç duhet.
Megjithatë, Shtë e qartë se Apple është fleksibël në parimet e saj në varësi të tregut në të cilin ndodhet. Aq sa në Indi ata po përgatiten të integrojnë Apple Pay me kuletat e ndryshme dixhitale që janë tashmë të pranishme në vend me synimin për të zgjeruar shërbimin e tyre të pagesave pa kontakt shumë më shpejt.

Kjo na bën të pyesim pse në Spanjë, një vend "i botës së parë", ne ende kemi një bankë të vetme të vërtetë për të sinkronizuar kartat tona me Apple Pay (Banco Santander) pavarësisht se kemi njoftuar se një tjetër aq i popullarizuar sa Caixa do të mbërrijë në fund të viti Banka. Kjo është në kontrast të plotë me metodën e zgjerimit që ai dëshiron të punësojë në Indi, ku ai është i gatshëm të heqë dorë nga ky parim i sistemit të mbyllur. të ofrohen në lloje të tjera të kuletave dixhitale vetëm për të qenë të pranishëm në një treg në rritje, ku ata nuk kanë kulturë Apple, larg saj, por ata synojnë të fitojnë me çdo kusht. Një zotëri i fuqishëm don para siç do të thoshte një thënie kastiliane.

Kompanitë po zhvillojnë një betejë të ashpër për të imponuar sistemin e tyre të pagesave në një vend që është i destinuar të bëhet një fuqi e madhe, pavarësisht se është më e populluara në planet. Sido që të jetë, ndërsa sisteme të tilla si Bizum dhe Verse vazhdojnë të shikojnë Apple Pay nga larg në Spanjë, në Indi ata do të përfitojnë nga platforma Paytm si një element reklamues më shumë, iEdhe ata përdorues që nuk kanë pajisje iOS do të jenë në gjendje të përdorin Apple Pay, pasi ato janë platforma gjenerike të pagesave.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.