Apple publikon video të re duke theksuar mënyrën e portretit të iPhone X të saj

Ndriçimi i Portreteve iPhone X

Apple po riboton një video të re në kanalin e saj zyrtar në YouTube. Dhe si në raste të tjera, ai dëshiron edhe njëherë të theksojë aftësinë për të bëni fotografi të mënyrës së portretit përmes iPhone X tuaj. Këtë herë ai e titulloi klipin si "iPhone X, një studim në xhepin tuaj".

Shkurtër, konciz. Këto janë videot më të fundit që Apple po ngarkon në kanalin e saj në YouTube. Përmes tyre duan të nxjerrin në pah tiparet më të mira të produkteve të tyre. Kohët e fundit iPad dhe iPhone zakonisht janë protagonistë. Dhe në këtë klip të fundit shohim që ata përsërisin me modelin e tyre kryesor: iPhone X dhe aftësinë e tij për të bërë fotografi me cilësi të lartë dhe redaktimin pasues - dhe të plotë -.

Sipas Apple - ose kjo është ajo që ajo dëshiron që ne të kuptojmë në njoftimin e saj të fundit - është kjo Mbajtja e iPhone X në xhep është si të kesh një studio fotografike portative gjithmonë në dispozicion. Ne gjithashtu mund të kontrollojmë se si përdoruesi i iPhone dëshiron të marrë një selfies Dhe çfarë kohe më e mirë për të nxjerrë në pah mundësitë e ndryshme që do të kemi kur bëjmë një në modalitetin portret.

Edhe pse për të qenë më specifik, Apple përqendrohet në aspektin e dritës së studios -Ndriçimi i portretit-, një nga mënyrat e ndryshme për të redaktuar fotografinë tonë dhe për të eleminuar të gjithë elementët që kemi rreth fytyrës. Përveç kësaj, nëse zotëroni një iPhone X, ky efekt mund të kryhet si me kamerën e përparme ashtu edhe me kamerën e pasme dhe kryesore. Përveç kësaj, përfundimi i fotografisë mund të jetë si gjatë shkrepjes, ashtu edhe më pas. Sipas Apple, përdorni një algoritëm me të cilin ata mund të arrijnë ndriçimin më të mirë bazuar në tiparet tuaja.

Në fund, mos harroni se edhe pse me modelet e fundit Plus mund të kryeni modalitetin e portretit, vetëm me iPhone X dhe iPhone 8 Plus Ju mund ta kryeni këtë efekt "Ndriçimi i Portretit".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.